Międzynarodowe kursy pianistyczne | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =

Międzynarodowe kursy pianistyczne

BISMA 2019, fot. Jorge Nava / Akademia Muzyczna w Łodzi

BISMA Bacewicz International Summer Music Academy to międzynarodowe pianistyczne kursy mistrzowskie, które rozpoczną się 2 VIII w łódzkiej Akademii Muzycznej. Weźmie w nich udział 25 pianistów z całego świata. Kursy poprowadzą wybitni pedagodzy Michel Béroff i Claudio Martinez Mehner oraz artyści młodego pokolenia Piotr Sałajczyk i Ilya Maximov.
W ramach BISMA zaplanowane są również koncerty uczestników, które transmitowane będą w Internecie oraz Gala Finałowa z udziałem publiczności.

To już druga edycja BISMA, kursów organizowanych przez Stretto Music Foundation i Akademię Muzyczną w Łodzi, które odbędą się między 2 a 8 sierpnia 2020 roku w zabytkowym Pałacu Karola Poznańskiego, głównej siedzibie Akademii Muzycznej w Łodzi. Nad warsztatem i szerokim repertuarem pianistycznym pracować będzie 25 pianistów z Polski, Szwajcarii, Hiszpanii, Rumunii, Francji, Włoch, Niemiec, Bułgarii, Australii i Japonii. Swoim doświadczeniem podzielą się wybitni pianiści z prestiżowych europejskich uczelni – Michel Béroff z Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz Claudio Martinez Mehner z Hochschule für Musik w Bazylei oraz Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii. Towarzyszyć im będą artyści młodego pokolenia: Ilya Maximov (Universität Mozarteum w Salzburgu) i Piotr Sałajczyk (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach).

– W tym roku udało się nam po raz kolejny zaprosić do współpracy światowej sławy pedagogów. Jeden z nich – Michel Béroff, to profesor zwycięzcy ostatniego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, Seong-Jin Cho – zaznacza Julia Kociuban, polska pianistka, inicjatorka i dyrektor imprezy. – Prócz koncertów, w tegorocznej edycji będziemy transmitować na żywo również lekcje mistrzowskie, tak, aby szersze grono słuchaczy mogło być częścią przedsięwzięcia, które przez pandemię COVID-19 odbędzie się w nieco innej formie.

W ramach projektu zaplanowano cztery koncerty uczestników, które transmitowane będą na żywo na fanpage’u Akademii Muzycznej w Łodzi na Facebooku. Będą to kolejno: Beethoven 2020 – koncert uświetniający obchody 250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena (wtorek, 4 sierpnia, godz. 19.30), Chopin & Friends – koncert z udziałem reprezentantów polskiej ekipy na nadchodzący XVIII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Warszawie (środa, 5 sierpnia, godz. 19.30) oraz Perły muzyki fortepianowej (czwartek, 6 sierpnia, godz. 19.30).

Zwieńczeniem kursów będzie Gala finałowa (piątek, 7 sierpnia, godz. 19.00), podczas której zaprezentuje się czwórka młodych pianistów biorących udział w projekcie, a najlepszemu z nich zostanie wręczona Międzynarodowa Nagroda Grażyny Bacewicz. Jako jedyne wydarzenie odbywające się w ramach tegorocznej edycji, koncert będzie otwarty dla publiczności. Organizatorzy zwracają uwagę na bardzo ograniczoną ilość miejsc i proszą o przybycie co najmniej pół godziny przed rozpoczęciem. Uroczystość transmitowana będzie również online.

KONCERTY UCZESTNIKÓW
BACEWICZ INTERNATIONAL SUMMER MUSIC ACADEMY


KONCERTY ONLINE
strona @akademiamuzycznalodz na Facebooku

Beethoven 2020
Koncert uświetniający obchody
250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena
4 sierpnia 2020, wtorek, godz. 19.30

Chopin & Friends
Koncert z udziałem reprezentantów polskiej ekipy
na XVIII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski
5 sierpnia 2020, środa, godz. 19.30

Perły muzyki fortepianowej
6 sierpnia 2020, czwartek, godz. 19.30


GALA FINAŁOWA Z UDZIAŁEM PUBLICZNOŚCI
7 sierpnia 2020, piątek, godz. 19.00
Sala 12, Pałac Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Gdańska 32, wstęp wolny
w programie
Koncert najlepszych uczestników BISMA
Wręczenie Międzynarodowej Nagrody Grażyny Bacewicz
liczba miejsc bardzo ograniczona – prosimy o przybycie co najmniej pół godziny przed rozpoczęciem koncertu (transmisja dostępna również na stronie @akademiamuzycznalodz na Facebooku)
  • od 02-08-2020
  • 04-08-2020 godz 19:30
  • 05-08-2020 godz 19:30
  • 06-08-2020 godz 19:30
  • 07-08-2020 godz 19:30

Kategoria

Muzyka