Młode talenty | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =

Młode talenty

W koncercie „Miłość nie wszystko wybaczy” wystąpili Kameralny Chór Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, soliści z MDK w Aleksandrowie Łódzkim oraz Studia Piosenki ŁDK. Młodzi wokaliści zaśpiewali utwory o miłości - przedwojenne szlagiery, przeboje estradowe i filmowe. Wykonawcy kształtują talent po kierunkiem Renaty Banackiej-Walczak (prowadzi zajęcia wokalne, warsztaty z emisji głosu).
Justyna Muszyńska-Szkodzik w wywiadzie dla portalu e-Kalejdoskop zapytała ją:
- Przychodzą do ciebie młodzi ludzie, którzy chcą śpiewać, często marzą o karierze. Masz dla nich jakąś receptę na sukces?

Renata Banacka-Walczak: – Droga wokalisty nie jest ława. Oczywiście nie ma gotowej recepty dla wszystkich, do każdego ucznia podchodzę indywidualnie. Mam uczniów, którzy ćwiczą głos przez wiele lat, niektórzy z nich skończyli szkołę średnią muzyczną, dostali się do akademii muzycznej, inni kończą studia związane z muzyką klasyczna, rozrywkową czy nawet musicalem, biorą udział w wielu konkursach. Zawsze mówię im, żeby nigdy się nie poddawali, bo nie wiadomo, kto i kiedy ich dostrzeże. Na zajęcia przychodzą różne osoby. Zdarzają się uczniowie, którzy mają „diament w głosie”, oczywiście nieoszlifowany, a moim zadaniem jako nauczyciela jest pomóc im w rozwijaniu wrodzonych predyspozycji. Niektórzy mają naturalny talent, są odważni, stworzeni do sceny, ale na przykład muszą zmierzyć się z problemami z intonacją. Każdemu zazwyczaj potrzeba minimum pół roku, aby choć trochę wyćwiczyć głos. Dla swoich podopiecznych organizuję walentynki, koncerty na koniec roku, aby mogli poczuć scenę, pochwalić się postępami i nabytymi umiejętnościami przed rodziną, przyjaciółmi. Jestem bardzo dumna z moich uczniów, dałabym się za nich pokroić i oni o tym wiedzą.

Kategoria

Muzyka