Muniek Staszczyk z przyjaciółmi w Monopolis - koncert przeniesiony | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =

Muniek Staszczyk z przyjaciółmi w Monopolis - koncert przeniesiony

Muniek i Przyjaciele to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji T. Love. Na scenie towarzyszą mu: Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek "Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna. 15 VIII projekt zostanie zaprezentowany w Monopolis.
Muniek i Przyjaciele wyruszyli w trasę jesienią 2018 r. Początkowo projekt ten miał być tylko chwilową odskocznią od rockowego grania. Muniek chciał pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w kameralnych salach. Sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia spowodował, że 5 marca 2021 wydano płytę, która dokumentuje ponad 60 koncertów Staszczyka z przyjaciółmi. Zespół objechał całą Polskę, występując zarówno w klubowych salach, teatrach, jak i na Stadionie Narodowym czy scenach krajowych letnich festiwali.

Program koncertów jest wypadkową różnych projektów artystycznych Muńka. Są tu piosenki z repertuaru zespołu T.Love, jak i z działań solowych wokalisty, nie brak przebojów z najnowszej solowej płyty artysty „Syn miasta”.

Zygmunt Staszczyk, współzałożyciel i lider formacji T.Love, urodził się w 1963 roku w Częstochowie. Tam ukończył IV LO; jest absolwentem polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo działał w zespole Atak, przekształconym w Opozycję. W 1982 roku wraz z Januszem Knorowskim, Dariuszem Zającem i Jackiem Wudeckim założył zespól T.Love. Do 1987 roku grupa funkcjonowała pod nazwą Teenage Love Alternative. Największe przeboje z tego okresu to "Garaż" (1984), "IV LO" (1985) i "Autobusy i tramwaje" (1988). W 1991 r. Muniek reaktywował zespół, w którym ze starego składu pozostał tylko on sam. Kolejne albumy realizowane z nowymi muzykami przyniosły zespołowi popularność: „Pocisk miłości” (1991) z utworem "Warszawa", „Dzieci rewolucji” (1992) – z utworem "King", „Prymityw” (1994), „Chłopaki nie płaczą” (1997), „Antyidol” (1999), „Model 01” (2001) z utworami "Nie, nie, nie", "Ajrisz", Ostatni jak dotąd studyjny album T.Love pt. „T.Love” ukazał się w 2016 r.

Po zakończeniu pożegnalnej trasy koncertowej, z końcem 2017 roku zespół T.Love na kilka lat zawiesił działalność. W październiku 2019 r. ukazał się solowy album Muńka Staszczyka "Syn miasta” ze znakomicie przyjętą piosenką pt. „Pola”. Tego samego roku ukazała się biografia Muńka pt. „King”, autorstwa Rafała Księżyka.

materiały prasowe

Z przyczyn niezależnych od wykonawców i organizatorów koncert "Czarno-białe ślady" został przeniesiony na inny termin. Bilety zachowują ważność. Więcej informacji pod numerem 737186020.