Muzyczna Łódź lat 60. | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =

Muzyczna Łódź lat 60.

Marian Lichtman, fot. materiały prasowe organizatora

Związani z Łodzią Trubadurzy to jeden z najważniejszych zespołów polskiej muzyki rozrywkowej. Ich profesjonalizm doceniono już w roku 1965 w Opolu, gdzie zdobyli nagrodę za debiut. Trubadurów uznawano również za najlepszą grupę wokalną w Polsce. 30 IX odbędzie się spotkanie z członkami zespołu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Trubadurzy byli muzyczną sensacją. Potrafili wprowadzić po sześć piosenek miesięcznie na listy przebojów Polskiego Radia. Piosenki takie jak: „Krajobrazy”, „Znamy się tylko z widzenia”, „Przyjedź mamo na przysięgę” czy „Cóż wiemy o miłości” znali i nucili niemal wszyscy. Co więcej, utwory te nadal są grane na antenach stacji radiowych. Grupa koncertowała na całym świecie: w Europie, Australii, USA, Rosji czy Mongolii. Trubadurzy brali udział w koncercie (obok Rolling Stones i Carlosa Santany) na igrzyskach w Monachium w 1972 r. Trubadurzy wreszcie to jedyny polski zespół, który był emitowany w Radiu Luxemburg. W dorobku mają pięć złotych i dwie platynowe płyty. Do dziś Trubadurzy występują wyłącznie na żywo, a ich występów nie wspiera żadna elektronika.

“TrubaDuży, TrubaMały, czyli lata 60. muzycznej Łodzi” – pod takim szyldem odbędzie się spotkanie z perkusistą zespołu Trubadurzy Marianem Lichtmanem oraz gitarzystą i kompozytorem Sławomirem Kowalewskim. Artyści opowiedzą m.in. o tym, jak tworzyło się muzykę w latach 60. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16 w sobotę 30 IX w Mediatece MeMo. Poprowadzi je dziennikarz muzyczny – Marcin Tercjak.