Na fortepian i saksofon | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =

Na fortepian i saksofon

„Wieczór Sowich Piosenek” to propozycja Grzegorza Turnaua (śpiew, fortepian) i Leszka Szczerby (saksofon), którzy wystąpią 25 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb.
W programie, poza utworami z repertuaru Grzegorza Turnaua, piosenki m.in. Billy Joela, Marka Grechuty, Johna Lennona i Starszych Panów. Artyści zapowiadają, że wieczór składa się z piosenek „sowich” (co sugeruje mądrość, ale i drapieżność), a więc nie tylko „swoich” (zamiana dwóch liter otwiera pole do wielu cytatów).

WIECZÓR SOWICH PIOSENEK to dwoista propozycja. Po pierwsze - spotkanie dwóch kolegów - Grzegorza Turnaua i Leszka Szczerby, z których jeden nie umie grać na saksofonie, a drugi na fortepianie. Po drugie - wieczór składa się z piosenek "sowich" (co sugeruje mądrość, ale i drapieżność), a więc nie tylko "swoich" (zamiana dwóch liter otwiera pole do wielu cytatów). W programie są więc utwory z tekstami w co najmniej dwóch językach, niektóre dwa razy bardziej znane od innych. Po trzecie - obaj panowie dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów, i to przez blisko dwie godziny. Na widowni mile widziane są pary (wiele wątków erotycznych), zaś widzowie indywidualni mogą czuć się podwójnie zaproszeni.

"Wieczór Sowich Piosenek"
Grzegorz Turnau - śpiew, fortepian
Leszek Szczerba - saksofon
Miejski Ośrodek Kultury, Piotrków Trybunalski

Kategoria

Muzyka

Adres

Miejski Ośrodek Kultury
Piotrków Trybunalski, al. 3 Maja 12Miejski Ośrodek Kultury
Piotrków Trybunalski, al. 3 Maja 12