Nie tylko Bohemian Rhapsody | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =

Nie tylko Bohemian Rhapsody

Piotrkowska Orkiestra Kameralna. fot. P.Reising

Tłumnie zgromadzona publiczność była zachwycona wysokim poziomem wykonawczym i ciekawymi aranżacjami, ale też zaskakująco urozmaiconym repertuarem orkiestry.
W czwartkowy wieczór 7 lutego 2019 roku odbył się „Koncert Karnawałowy” w wykonaniu Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej. Aula Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie zapełniła się po brzegi publicznością.  Ponad pół tysiąca osób w różnym wieku przyszło posłuchać muzyki w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Na początek zaprezentowały się trzy kwartety. W swoich krótkich występach zaprezentowano utwory muzyki poważnej, popularnej oraz filmowej. Tak więc można było usłyszeć np. „Dom wschodzącego słońca” z repertuaru The Animals, „Czerwone korale” grupy Brathanki,  „Prząśniczkę” Stanisława Moniuszki,  czy melodię z musicalu „Skrzypek na dachu”.

Po krótkiej przerwie niezbędnej ze względów technicznych, na scenie pojawiła się Piotrkowska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją pani Ewy Izydorczyk-Grzelak. Zabrzmiały utwory takich kompozytorów jak Franciszek Liszt, Johann Strauss, Mieczysław Karłowicz, Piotr Czajkowski... Następnie zaprezentowano wiązankę melodii filmowych amerykańskiego kompozytora Johna Williamsa, w tym muzykę z filmów „Gwiezdne wojny” oraz „Indiana Jones”. Na koniec orkiestra zagrała wiązankę przebojów brytyjskiego zespołu Queen, w której nie mogło zabraknąć „Bohemian Rhapsody”. Blasku tej wyjątkowej wersji jednego z największych hitów muzyki pop dodały skrzypaczki, które chóralnie odśpiewały pierwszą  zwrotkę. 

Publiczność entuzjastycznie przyjęła występ 34-osobowej Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej, więc oczywiście nie obyło się bez bisów.

Paweł Reising

Kategoria

Muzyka
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.