Oreada na Scenie Monopolis | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =

Oreada na Scenie Monopolis

Zespół Oreada Fot: Wiktor Franko

KONCERT. Krótko przed odwołaniem imprez kulturalnych w Polsce, zespół Oreada zdążył wydać debiutancką płytę i 7 marca zagrać premierowy koncert w Debich Studio Radia Łódź, jednocześnie świętując swoje czwarte urodziny. Koncert w ArtKombinat Scena Monopolis stanie się więc istotną częścią wiosennej trasy koncertowej.
Koncert w  ArtKombinat Scena Monopolis odbędzie się sobotę, 25 kwietnia o g. 21.00. Trasa, mająca promować debiutancką płytę, "Mówili mi ludzie" w większości została już przeniesiona na jesień. 

O swojej debiutanckiej płycie twórcy piszą tak: „Album „Mówili mi ludzie” to podsumowanie naszej dotychczasowej drogi. Drogi często krętej i wyboistej, ale nigdy nie zbaczającej z pierwotnie obranego kursu. Debiutancka płyta zespołu to zbiór jedenastu kompozycji - intensywnych podróży w głąb naszych umysłów i dusz. Opowiadamy o wydarzeniach minionych i na wskroś współczesnych, interpretujemy legendy i fakty, prześwietlamy emocje i uczucia. Mierzymy się z tym, co mówili nam ludzie i przedstawiamy własny punkt widzenia” .

O zespole
Oreada swoje brzmienia określa słowem FolkOFF. Inspirowanym kulturą ludową tekstom towarzyszą oryginalne i nowoczesne aranżacje oraz silne emocje. Mimo krótkiego okresu działalności, zespół jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów, m.in. zwycięzcą YAPY 2017, BAZUNY 2016, NOCNIKA 2016, zdobywcą wyróżnienia 52. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także finalistą Konkursu o Złoty Wiatrak w ramach Olandia Etno Festiwal 2016 oraz Konkursu Nowe Źródła Festiwalu FOLKOWISKO 2017.

Zespół OREADA powstał w 2016 roku i zagrał prawie 100 koncertów – wystąpił m.in.na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival w Lubiążu, Soundedit Festival w Łodzi, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, Radia Łódź czy Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, m.in. zwycięzca Soundedit Spotlight 2019. W swoim dorobku grupa posiada minialbum z 2017 roku oraz płytę pod tytułem „Mówili mi ludzie”. Od początku swego istnienia OREADA ani na chwilę nie zwolniła tempa, dopiero pandemia wpłynęła na intensywność działań zespołu.

Skład zespołu: 
Kasia Biesaga - wokal, flety
Adam Marańda - skrzypce, mandolina, wokal
Kacper Bienia - akordeon, instrumenty klawiszowe, wokal
Mateusz Jędraszczyk - gitara elektryczna
Maciej Kłys - gitara basowa
Kamil Kaźmierczak – perkusja

15 % z zebranej kwoty za bilety zostanie przekazane na rzecz WOŚP. Bilety-cegiełki w różnych cenach są dostępne TUTAJ 

mat.prasowe/http://oreada-art.pl/pi
zdjęcie: materiały prasowe
Scena Monopolis
  • 25-04-2020 godz 21:00

Kategoria

Muzyka

Adres

Monopolis

Kontakt

ul. Kopcińskiego 58/60
90-032 Łódź