Pieśni pasyjne Coro Desico | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =

Pieśni pasyjne Coro Desico

Coro Desico w kościele Panien Dominikanek. fot. P.Reising

W piotrkowskim kościele Panien Dominikanek w dniu 14 kwietnia 2019 roku wystąpił chór Coro Desico w repertuarze złożonym z pieśni pasyjnych. Koncert zatytułowany „Kochać, to ciągłe serca zmartwychwstanie…” powstał z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Coro Desico jest  chórem działającym przy Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim. Istnieje od trzech lat. W tym czasie już wielokrotnie prezentował swoje możliwości w Piotrkowie oraz sąsiednich miejscowościach. Jego założycielką i kierowniczką jest Iwona Stępień-Ciesielska. Obecnie chór liczy 17 osób.

Repertuar chóru jest bardzo różnorodny stylistycznie. W jego skład wchodzą utwory muzyki rozrywkowej, klasycznej, sakralnej. Jest to twórczość współczesna oraz dawna. Z muzyki popularnej wykonywano utwory takich artystów jak Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Stanisław Sojka, Leonard Cohen, czy grup Skaldowie i Secret Garden.

Chór przygotowuje koncerty z okazji różnych wydarzeń ważnych. Na przykład w ubiegłym roku zaprezentowano program upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ostatnim koncercie pasyjnym w kościele Panien Dominikanek, wykonano m.in. chorały gregoriańskie, muzykę a cappella – opracowania motywu Stabat Mater, utwory z epoki  romantyzmu - kompozycje Fryderyka Chopina i Piotra Czajkowskiego oraz współczesne opracowania tematów pasyjnych – pieśni z płyty Beaty Bednarz pt. „Pasja miłości”.

Pani Iwona Stępień-Ciesielska tak mówi o planach swojego zespołu:
- W przyszłości pragniemy nadal poszerzać repertuar o pozycje z różnych stylów muzyki. Planujemy opracować kompozycje Piotra Rubika, kolejne  utwory z repertuaru Mieczysława Szcześniaka, a także staropolskie pieśni, kompozycje Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina czy nawet piosenki musicalowe.

Paweł Reising

Centrum Idei ku Demokracji

Kategoria

Muzyka

Adres

Centrum Idei ku Demokracji

ul. Rycerska 3
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. +48 44 645 92 45
do galerii wejście od pl. KościuszkiCentrum Idei ku Demokracji
do galerii wejście od pl. Kościuszki