PL Music Video Awards - nabór trwa! | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =

PL Music Video Awards - nabór trwa!

PL Music Video Awards to miejsce spotkań polskich twórców wideoklipów. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w Łodzi w dniach 10-11 XII. Nabór wideoklipów, które powalczą o statuetki w dziewięciu kategoriach i tytuł grand prix festiwalu, potrwa do 21 XI 2021 roku.
W konkursie mogą wziąć udział wideoklipy, których oficjalne premiery odbyły się między 1 X 2020 r., a 21 XI 2021 r. Nabór clipów trwa do 21 XI 2021 r., do godz. 23:59.  W konkursie mogą brać udział oficjalne teledyski stworzone przez oraz dla polskich i zagranicznych (kategoria: MV Export) artystów. Zgłoszenia do konkursu są bezpłatne.

Do konkursu można zgłaszać oficjalne teledyski stworzone przez polskich twórców w następujących kategoriach muzycznych: Pop, Rock i Ostre Brzmienia, Hip-Hop, Alternatywa, Extra, Dance/Electronic. Ponadto teledysk można zgłosić w dwóch kategoriach specjalnych: Debiut reżyserski, Ważny przekaz dla klipów, których wartość zasadza się przede wszystkim na podjęciu istotnego społecznie tematu.

Teledysk można zgłosić w jednej kategorii. Liczba zgłaszanych teledysków jest nieograniczona.

Nowością tegorocznego festiwalu jest kategoria specjalna powstała z myślą o polskich filmowcach i filmowczyniach, tworzących klipy dla zagranicznych artystów – MV Export. Można do niej zgłaszać teledyski stworzone od momentu powstania festiwalu – od 1 I 2018 roku.

Nominacje zostaną ogłoszone 5 XII. Zgłoszone wideoklipy będzie oceniało pięcioosobowe jury, w skład którego wejdą twórcy teledysków, w tym zwycięzcy z lat ubiegłych. Dodatkowo w tym roku powołana zostanie do życia Akademia PL Music Video Awards, w skład której wejdą wszyscy laureaci poprzednich trzech edycji, wraz ze zgłoszonymi do konkursu członkami ekip. Każdy z członków akademii będzie mógł wskazać wśród zgłoszonych wideoklipów swoich faworytów. Na podstawie wyborów członków akademii zostaną wyłonione nominowane klipy.

Jak się zgłosić?
Wejść na stronę: https://plmva.com/, przeczytać regulamin i wypełnić formularz.

Do tej pory odbyły się trzy edycje festiwalu PL MVA. Wśród laureatów znalazły się teledyski takich twórców jak Problem, Syny czy Fisz Emade Tworzywo. Organizatorem festiwalu Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster. 

Trailer promujący tegoroczną edycję festiwalu odnajdziecie pod linkiem: https://youtu.be/vcI4kldRNlQ.


materiał prasowy


Fabryka Sztuki
  • 10-12-2021
  • 11-12-2021

Kategoria

Muzyka

Adres

ul. Tymienieckiego 3

Kontakt

90-365 Łódź
tel. 42 646 88 65