Płyta Chóru FŁ w necie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =

Płyta Chóru FŁ w necie

Sylwia Lewicka i Ewa Gramsz z Fł z Armatką Kultury, fot. Bogdan Sobieszek

W marcu płyta Chóru Filharmonii Łódzkiej "Masses" zdobyła statuetkę Armatki Kultury w plebiscycie "Kalejdoskopu" na najbardziej wystrzałowe wydarzenie w łódzkiej kulturze w 2019 roku. Teraz pochodzące z niej utwory są dostępne w internecie.
By dodać odrobinę muzycznego piękna do dni poprzedzających święta Wielkiej Nocy, filharmonia prezentuje utwory z płyty "Masses", nagranej przez Chór Filharmonii Łódzkiej pod kierunkiem Dawida Bera i solistów. Płyta została nagrana w ramach obchodów 50-lecia Chóru. Wydała ją firma fonograficzna Dux.

Prezentowane utwory wpisują się w okres wielkanocny, zachęcają do refleksji i medytacji. Filharmonia udostępnia je bezpłatnie w serwisie Soundcloud (tutaj) według następującego porządku:

- 7 kwietnia godz. 21 - "Messe basse" Gabriela Fauré

- 9 kwietnia godz. 21 - "Tongeren mass" Krzysztofa Grzeszczaka

- 11 kwietnia godz. 21 - "Son of God mass" Jamesa Whitbourna

W Soundcloud caly czas znajdują się też utwory z dwóch innych albumów Filharmonii Łódzkiej: nagrodzonej Fryderykiem płyty z koncertami skrzypcowymi Emila Młynarskiego (solista: Piotr Pławner) oraz nominowanej do Fryderyka płyty z koncertami fortepianowymi Aleksandra Tansmana i Grażyny Bacewicz (solistka: Julia Kociuban). Wszystkie płyty można obecnie kupić w sklepie internetowym wytwórni Dux.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.