Płyta na koncercie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

Płyta na koncercie

Jazzowa formacja Tubis Trio wydaje nową płytę i rusza w trasę koncertową. Premiera albumu „Flashback” - 12 października. Właśnie tego dnia zespół wystąpi w Łodzi i zaprezentuje najnowszy materiał.
Pianista Maciej Tubis (a z nim kontrabasista Paweł Puszczało i perkusista Przemysław Pacan) nie zwalnia tempa - „Flashback” ukazuje się rok po debiucie, wydanym w Holandii albumie „The Truth”, i osiem miesięcy po „Lunatyku”, płycie nagranej w duecie z perkusistą i wokalistą Radosławem Bolewskim.

„The Truth” pomimo swojej niezaprzeczalnej witalności, była albumem zdecydowanie bardziej stonowanym, a „Flashback” zaczyna się dokładnie tam, gdzie materiał z tamtego krążka się kończył. Nowe kompozycje kipią energią, prezentując Tubis Trio jako pewny siebie, świadomy swojej mocy i umiejętności skład. Chociaż wirtuozeria muzyków jest niezaprzeczalna i godna podziwu, zwłaszcza ujmujące zespolenie fortepianu z kontrabasem i porywające improwizacje, to jest tylko jednym z wielu środków wyrazu, a nigdy celem. Wielowątkowe, pięknie rozwijające się kompozycje, świeżość, niesamowita swoboda, luz i radość grania przy jednoczesnej umiejętności budowania dramaturgii to elementy budujące tę godną polecenia płytę.

„Radość, przebojowość, melodyjność i świetne kompozycje, tak można opisać najnowszą płytę Tubis Trio - Flashback” - pisze Mery Zimny w najnowszym magazynie „Lizard”.
Marek Niedźwiecki: „Chłopaki, wykonaliście kawał dobrej roboty. Nagraliście niesamowicie piękne dźwięki. Polecam, proszę koniecznie posłuchać... Gratulacje za pomysł zdjęcia na okładkę!”
„Chyba pora zakończyć już porównywanie muzyki zespołu do takich składów jak E.S.T czy Brad Mehldau Trio. Tubis Trio to dziś formacja dysponująca własnym niepowtarzalnym soundem i charakterem, a „Flashback” jest tego niezbitym dowodem” - Robert Ratajczak.

Opinie te można będzie zweryfikować podczas koncertu w Łodzi. Wydarzenie będzie rejestrowane, a na scenie stanie specjalnie wypożyczony fortepian. Będzie można po koncercie zakupić płytę w wersji winylowej oraz tradycyjnej CD.