Po koncercie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =

Po koncercie

Zamilska (a po niej łódzki dj No. 107) wystąpi 25 października na afterparty podczas 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Najnowszy album Zamilskiej „Uncovered” pojawił się na rynku w maju. Droga do jego powstania była długa i jak mówi autorka: „wymagała zdobycia się na odwagę zaczynania od początku“.
Jej utwory grał w swoim programie radiowym w BBC sam Iggy Pop, ale też Mary Anne Hobbs i Tom Ravenscroft. Jej „FuckFray” Nine Inch Nails umieściło na swojej oficjalnej playliście muzycznych rekomendacji na Spotify. Muzyka Zamilskiej pojawiła się w jednej z najgorętszych gier komputerowych sezonu: „Ruiner”. Soundtrack do gry został nagrodzony statuetką Digital Dragons 2018. Utwory Zamilskiej wykorzystano w nagrodzonym w Cannes krótkometrażowym filmie „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” Aleksandry Terpińskiej (scenariusz, reżyseria). W 2018 r. Remix utwóru Gazelle Twin w wykonaniu Zamilskiej zasilił ścieżkę dźwiękową serialu ABC „How to Get Away With Murder”. Artystka skomponowała również muzykę na potrzeby filmu dokumentalnego „Turyści”. Na swoim koncie ma też debiut producencki. Odpowiada za  utwór Pauliny Przybysz „Dzielne Kobiety”. Piosenka znalazła się na ostatniej płycie Pauliny „Chodź Tu”, za którą Przybysz otrzymała statuetkę Fryderyka 2017.

Zamilska debiutowała utworami „Quarrel” i „Duel 35”, który rozbrzmiał nawet podczas pokazu domu mody Dior w Tokyo. Pierwszy album „Untune” z 2014 r. umożliwił jej zaistnienie na rynku muzycznym nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Dzięki niemu kompozytorka wystąpiła w całej Europie. Drugie wydawnictwo „Undone” z 2016, r. było nominowane było do Fryderyka w kategorii „Elektronika”. Jej najnowszy singiel to „Hollow”.

Zamilska chętnie tworzy dla i z innymi artystami. Warto wspomnieć kolaborację z Nosowską przy okazji projektu „Powroty” Electronic Beats, czyli remix „Jeśli wiesz, co chcę powiedzieć”. Współpracowała z Marią Peszek, dla której wykonała remix utworu „Sorry Polsko”. Na zaproszenie radiowej Czwórki narodziła się współpraca z Quebonafide i ich wspólny utwór „Święty spokój” nagrany w ramach cyklu Żywy Gig. W 2017 r. kompozytorka była częścią Orkiestry Męskiego Grania pod kierownictwem artystycznym Organka.

Piątkowe afterparty zamknie występ łódzkiego dj‘a – No. 107. To jeden z pierwszych dj’ów w Polsce grających electro. Zagorzały fan tej muzyki, pasjonat a nawet fetyszysta winyli. Gra w szeroko rozumianym stylu electro, miksując utwory: A.Rothera, Dopplereffekt, Ladytron, Adult z takimi klasykami jak Kraftwerk, DAF, David Bowie czy Blondie. No. 107 jest animatorem electro sceny i organizatorem wielu imprez.

Kategoria

Muzyka