Poliż Jazz w Sieradzu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =

Poliż Jazz w Sieradzu

Kolejny koncert z cyklu "Poliż Jazz" w Sieradzu już 25 stycznia o godz. 18.00. W Sali Koncertowej szkoły muzycznej zagra HeFi Quartet w składzie: Leszek Wiśniowski, Dominik Wania, Tomasz Kupiec, Bartłomiej Staromiejski.
Zespołowi towarzyszyć będzie tego dnia ponadto sieradzki flecista i członek zespołu Brathanki Stefan Błaszczyński.

Leszek Wiśniowski (pseudonim Hefi) to znakomity flecista, saksofonista, kompozytor, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu nagród i wyróżnień, w tym m.in: Międzynarodowego Konkursu Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych JazzJuniors (Kraków 1993), I Konkursu Standardów Jazzowych (Siedlce 1996), nagrody Ministerstwa Kultury i Sztuki (1998), Nowej Tradycji (Warszawa 2001), Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne (2015). Muzyk konsekwentnie wykraczający poza ramy jednego stylu czy gatunku, intuicyjnie łączący odległe przestrzenie muzyczne. Głównie związany jest z muzyką jazzową i eksperymentalną. Wraz z Dominikiem Wanią – fortepian, Tomaszem Kupcem – kontrabas i Bartłomiejem Staromiejskim – perkusja, współtworzy HeFi Quartet.

Do tak doborowego towarzystwa dołączy w dniu sieradzkiego koncertu Stefan Błaszczyński. Sieradzanin, znany flecista, członek zespołu Brathanki, założyciel oraz dyrektor Piwnicy Świętego Norberta w Krakowie.


Bilety w cenie 20 zł dostępne są w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00.