Poniedzielski dwa razy | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =

Poniedzielski dwa razy

Andrzej Poniedzielski, fot. materiały prasowe

W Teatrze Komedii Impro w Łodzi wystąpi Andrzej Poniedzielski - i to dwukrotnie: 2 i 16 IV o godz. 20. Będą to wieczory kabaretowe promujące najnowszą płytę artysty zatytułowaną "BA".
Andrzej Poniedzielski to poeta, satyryk, felietonista, autor spektakli teatralnych i estradowych, reżyser oraz konferansjer. Od lat felietonista "Kalejdoskopu".

Andrzej Poniedzielski zapowiada, że podczas wieczorów wykona „piosenki znane i nieznane, a wszystkie w całkiem nowej aranżacji”. Na scenie Teatru Komedii Impro w OFF Piotrkowska towarzyszyć mu będą pianista Paweł Jabłoński i klarnecista Tomasz Piątek.

Bohater niedzielnych wieczorów, który sam pisze o sobie: „nie jestem ani poetą, ani twórcą, czasem sobie coś pozapisuję…”, urodził się 4 lipca 1954 roku w Iwaniskach w Świętokrzyskiem, jeszcze w technikum założył szkolny kabaret, a na pierwszym roku studiów na Politechnice Świętokrzyskiej napisał swoje pierwsze wiersze. W listopadzie 1977 r. zdobył I nagrodę na I Warszawskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej (późniejsza OPPA), pierwszy tomik wierszy pt. „Chyba już można…” opublikował siedem lat później. W 1995 roku rozpoczęła działalność, tworzona wspólnie z Elżbietą Adamiak łódzka Piwnica Artystyczna „Przechowalnia”. Andrzej Poniedzielski od wielu lat pisze także felietony dla łódzkiego magazynu kulturalnego „Kalejdoskop”, publikował też w tygodniku "Angora" i miesięczniku „Zwierciadło”. Jego pierwsza autorska płyta „13 łatwych utworów tanecznych” została wydana w 2002 r., wtedy też w łódzkim Teatrze Powszechnym Andrzej Poniedzielski stworzył spektakl „12 godzin z życia kobiety” z piosenkami Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla z płyty pod tym samym tytułem.

Piosenki z jego tekstami śpiewają m.in. Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Halina Frąckowiak, Edyta Geppert, Anna Maria Jopek, Jolanta Majchrzak, Maryla Rodowicz, Stanisław Soyka, Dorota Stalińska, Lora Szafran, Grzegorz Turnau i Anna Treter. Poniedzielski pisze do muzyki m.in. Katarzyny Gaertner, Seweryna Krajewskiego, Włodzimierza Nahornego, Janusza Strobla i Jerzego Satanowskiego, Tadeusza Woźniaka.

Bilety dostępne są za pośrednictwem strony janowo.art lub w kasie godzinę przed koncertem, jak również na platformach: KupBilecik.pl, Biletyna.pl, Bilety24.pl, Kicket.com, Eventim.pl, EmpikBilety.pl i Going.pl.