Psychocukier z "Diamentami" | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =

Psychocukier z "Diamentami"

Niepokorne trio z Łodzi, uparcie grające swoją własną wersję rock & rolla 1 grudnia wydało czwarty długogrający album “Diamenty”.
Niepokorne trio z Łodzi, uparcie grające swoją własną wersję rock & rolla 1 grudnia wydało czwarty długogrający album “Diamenty”.
Oprócz garażowego rocka, transowej psychodelii, surowego rock'n'rolla, słychać na „Diamentach” elementy free jazzu i dubu. Jednocześnie zespół postawił ponownie (podobnie jak na poprzednim albumie „Królestwo”) na ładne melodie, zaskakujące teksty po polsku.
Zespół udostępnił przed premierą trzy utwory. Do odsłuchania TUTAJ

Psychocukier  został założony w Łodzi w połowie lat 90. W obecnym składzie gra od 2001 roku. Zespół zdobył sporą najpierw lokalną a potem ogólnopolską popularność w środowiskach związanych z muzyką na długo przed wydaniem debiutanckiego albumu. Głównie za sprawą transowych, psychodelicznych koncertów. Nazwa zespołu pochodzi z filmu Brooklyn Boogie.
 Zespół założył Robert Sasza Tomaszewski w sierpniu 1996 roku. W latach 90. nagrali kilka demo i zagrali kilka koncertów. W 2001 roku dołączyli do niego znany jako muzyk elektroniczny Deuce basista Piotr Połoz i perkusista Marcin Awierianow zawiązując występujący do dzisiaj skład. W roku 2002 zadebiutowali na składance wytwórni Reqiuem City Songs 6 z utworem "Moja Ręka Jest jednookim Robakiem".
W 2003 roku pod okiem Marcina Dymitra z zespołu Ewa Braun nagrali swój debiutancki album który ukazał się dopiero w 2007 jako Małpy Morskie nakładem Love Industry. LABEL Love Industry Jest to niezależna wytwórnia płytowa, prowadzona przez Macieja Werka (wokalista grupy Hedone) oraz Marcina Tercjaka (dziennikarza radiowo-telewizyjnego).
Zespół budował swoją reputację grając koncerty w całym kraju. W 2008 roku Psychocukier wywołał kontrowersje wyśmiewając na swoim blogu inne polskie zespoły, takie jak Muchy czy Out of Tune. Grupa wydała wtedy swój drugi album, zatytułowany No More Work. 28 marca 2008 Psychocukier zagrał koncert na żywo w Muzycznym Studio Trójki im. Agnieszki Osieckiej. Trzeci album o nazwie Królestwo ukazał się 7 października 2011.
Muzyka zespołu to wypadkowa motorycznej sekcji rytmicznej, chwytliwych melodii i "słodkiego" gitarowego zgiełku. Zespół sprawdza się w ostrych punkowych utworach, nie stroniąc od numerów psychodelicznych i transowych.
Klub DOM

Adres

ul. Piotrkowska 138/140

Kontakt

tel. 601 385 310