Ravekjavik 2023 | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =

Ravekjavik 2023

Festiwal Muzyki Elektronicznej i Sztuk Wizualnych – Ravekjavik, organizowany w Łodzi od 2017 roku, odbędzie się 3 VI przy ul. Wólczańskiej 55/59 (Instytut im. Ignacego Łukasiewicza) pod hasłem „Wolne Miasto Ravekjavík”.
W tym roku imprezę podzielono na rodzinną część dzienną, na którą wstęp jest wolny, i biletowaną część nocną.

Za dnia można będzie m.in. zwiedzać niedostępny na co dzień budynek pofabryczny (w godz. 12–20), kupić wytwory studentów łódzkiej ASP na targach sztuki akademickiej (13–20), posłuchać muzyki niezależnej na scenie Radia Kapitał (13–20), obejrzeć wystawę obrazów młodych twórców z ASP „Wolność? Na co to komu?” („Rejwach” vol. 2; otwarcie o godz. 17; udział biorą: Damian Ciszek, Gu-Tang Clan, Filip Kołat, Jonasz Koperkiewicz, Stanisław Łuczak, Zbigniew Olszyna, Piotr Skowron, Slow Painting Studio, TOPE, Maciej Walczak, Jan Jubaal Wasiński i Irena Zieniewicz), a o godz. 19 posłuchać koncertu koła muzyki eksperymentalnej z Akademii Muzycznej w Łodzi (studenci w partnerstwie z nauczycielami islandzkimi skomponowali utwory elektroakustyczne dedykowane temu festiwalowi).

W części nocnej – od godz. 21 do rana – na dwóch scenach wystąpią artyści z Polski, Islandii, Brazylii, Portugalii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Chorwacji, reprezentujący różne gatunki muzyki elektronicznej.

Informacje: ravekjavik.pl