Recital z oprowadzaniem | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =

Recital z oprowadzaniem

Kacper Żaromski wystąpi 19 III z recitalem fortepianowym w Dworku Konstancji Gładkowskiej, który jest oddziałem Muzeum Historycznego Skierniewic im. Jana Olszewskiego. Przed recitalem będzie można obejrzeć wystawę „Preludium Chopina”, po której oprowadzi jej kurator Łukasz Kaczmarowski z Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.
W programie recitalu, który poprowadzi Izabela Przecherska-Banaszczyk artysta zagra kompozycje Fryderyka Chopina: Nokturn fis-moll op. 42 nr 2, Impromptu Fis-dur op. 36 oraz Sonatę h-moll op. 58.

Kacper Żaromski jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie, w klasie fortepianu. Obecnie kształci się na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Za osiągnięcia artystyczne wielokrotnie otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna, dwukrotnie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Prezesa Rady Ministrów, jest także laureatem nagrody artystycznej Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich.

Jest laureatem wielu nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, w tym: I nagrody na konkursie Musica Classica w Moskwie, II miejsca (I nie przyznano) na VII International Chopin Piano Competition w Budapeszcie, I miejsca na konkursie im. Leopolda Bellan w Paryżu (2018, 2020), VI nagrody na 51. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, I miejsca w III Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie, I miejsca i nagrody dla najlepszego Polaka na XIV Międzynarodowym Konkursie „Chopin dla najmłodszych” w Antoninie, I miejsca i nagrody Filharmonii Podkarpackiej na IV Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie, I miejsca w VIII Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym dla uczniów szkół muzycznych I i II st. w AM w Katowicach, II miejsca w XIX Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym w Żaganiu, III miejsca kameralnie na VII Kameralnym Turnieju Pianistycznym w Bydgoszczy, II miejsca kameralnie na I International Online Instrumental Performance Competition.