Rockowanie w sieci - warsztaty | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =

Rockowanie w sieci - warsztaty

Dziś rozpoczyna się część warsztatowa VII edycja festiwalu Rockowanie organizowanego przez Łódzki Dom Kultury, który z powodu pandemii odbywa się online. Jako pierwszy zajęcia z gitary poprowadzi Konrad Jeremus. Będą realizowane w dwóch grupach: dla początkujących i zaawansowanych online w formie czatu wideo – prowadzący prezentuje ćwiczenia, uczestnicy mogą przesyłać pytania.
Program warsztatów
3 lipca - gitara elektryczna - Konrad Jeremus, g. 16 (poziom podstawowy) i 18 (poziom zaawansowany)
10 lipca - gitara basowa - Marcin Markuszewski, g. 16 i 18
17 lipca - perkusja - Przemysław Kuczyński, g. 16 i 18
24 lipca - pianino - Marta Sobczak, g. 16 i 18
31 lipca - wokal - Adam Rymarz, g. 16 i 18

Dzisiejszy prowadzący Konrad Jeremus tak pisze o sobie:
„Na gitarze zacząłem grać wcześnie, bo w 9. roku życia, stawiając pierwsze kroki pod okiem starszego brata Mariusza, świetnego muzyka i pedagoga. Był kompozytorem oraz współzałożycielem zespołu Rezerwat. Chłopaki spotykali się u nas w domu na próbach, więc siłą rzeczy mój młody, chłonny jak gąbka umysł pił całą tę rockandrollową atmosferę, spowitą gęstym jak ściana smogiem papierosowym. W wieku 12 lat po przesłuchaniu do szkoły muzycznej I stopnia, jako szczególnie uzdolnionemu uczniowi, zaproponowano mi jednoczesną naukę w Akademii Muzycznej w Łodzi u prof. Kazimierza Kowalczyka na Wydziale Gitary. Było to dla mnie duże wyróżnienie.

Przewinąłem się przez masę zespołów. Wspomnę tylko o tych, które moim zdaniem wywarły na mnie największy wpływ. Były to: Czakram, Leafless Tree, Proletaryat i Konrad Jeremus Band. Moje inspiracje muzyczne zawsze obejmowały szeroki wachlarz stylów: od fusion i jazzu, poprzez rock progresywny, a na muzyce metalowej kończąc.

Moją wrażliwość muzyczną kształtowały zespoły tj.: Black Sabbath, Led Zeppelin, Rush, Dream Theater, Van Halen, The Police, …a także muzyka instrumentalna, szczególnie gitarowa: Steve Vai, Eddie Van Halen, Joe Satriani, Jason Becker, Marty Friedman, Paul Gilbert, ale też bardziej fusionowi gitarzyści: Scott Henderson, John Scofield, Al Di Meola”.

W dni, kiedy odbywają się warsztaty, po zajęciach o godzinie 20 zaplanowano transmisje na żywo koncertów laureatów poprzednich edycji Rockowania – będą streamingowane na profilach społecznościowych ŁDK. Zespoły zagrają na Sali koncertowej ŁDK, a relacja dostępna będzie bezpłatnie oraz z wolnym dostępem dla wszystkich użytkowników online.

3 lipca - zespół Aether
10 lipca - zespół Infearnite
17 lipca - zespół Black Radio
24 lipca - zespół Mexyk
31 lipca - zespół Eleanor Gray

Kategoria

Muzyka

Podobne artykuły