Rockowe brzmienia w Manufakturze – 600 lat Łodzi | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =

Rockowe brzmienia w Manufakturze – 600 lat Łodzi

Kult, fot. materiały prasowe

W ostatni weekend lipca (28-30 VII) nastąpi kumulacja całorocznego świętowania 600. urodzin Łodzi. W mieście staną cztery sceny koncertowe. Na urodzinowej mapie nie mogło zabraknąć Manufaktury. To tu stanie jedna ze scen, na której zagrają m.in. Margaret, Strachy na Lachy i Kult.
Urodzinowy weekend Łodzi rozpocznie się w piątek 28 VII w sercu Manufaktury – na Rynku Włókniarek Łódzkich. Kompleks, który od lat świętuje urodziny Miasta, w tym roku postawił na wielką imprezę muzyczną. - Na tak duży jubileusz przygotowaliśmy coś, co łodzianie kochają najbardziej – plenerowe koncerty na Rynku Włókniarek Łódzkich. Przez trzy wieczory, od piątku do niedzieli, nasz rynek będzie tętnił najlepszą polską muzyką. Już teraz mogę zdradzić, że na naszej scenie pojawią się: Margaret, która oficjalnie otworzy w Manufakturze urodzinowy weekend, Kazik Staszewski i KULT, a także Strachy na Lachy. To pierwsze nazwiska, które możemy przedstawić, ale przygotowany przez nas line-up będzie bardzo zróżnicowany – mówi Monika Długosz-Łempicka, dyrektorka marketingu Manufaktury.

Margaret to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, a zarazem jedna z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia. Na koncie ma pięć albumów studyjnych, w tym dwa – „Add the Blonde” (2014) i „Just the Two of Us” (2015) nagrodzone platyną. Jest także laureatką nagród branżowych na czele z MTV Europe Music Awards oraz Eska Music Awards. 

Kult to zespół, który powstał na początku 1982 roku w Warszawie i nieprzerwanie gra już 40 lat na polskiej scenie. Zagrali ponad 3000 koncertów. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się sukcesem komercyjnym i artystycznym.

Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Charakteryzują się ciekawym brzmieniem punkowo-rockowym i tekstami, trafiającymi do serc wielu pokoleń. Dyskografię zespołu stanowią albumy, które uzyskały status Złotej Płyty - "Piła tango" (2005), "Autor" (2007), "Zakazane piosenki" (2008), "Dekada" (2011), "!To!" (2013) – oraz Platynowej Płyty, "Dodekafonia" (2010).
  • 28-07-2023
  • 29-07-2023
  • 30-07-2023

Kategoria

Muzyka