Rozśpiewane listy z dawnego Piotrkowa | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =

Rozśpiewane listy z dawnego Piotrkowa

Widowisko "Listy z Piotrkowa". Fot.P.Reising

Plenerowe widowiska muzyczne prezentowane corocznie w końcu lata to już tradycja oczekiwana przez piotrkowską publiczność. Tym razem spektakl pokazany został nie na rynku starego miasta, jak to zazwyczaj bywało, ale po raz pierwszy na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury przy Alejach 3 Maja 12.
Koncert zaprezentowany w niedzielę 1 września 2019 roku nosił nazwę nazwę „Listy z Piotrkowa” i składał się głównie z przedwojennych polskich szlagierów śpiewanymi przez utalentowane kobiety – Beatę Królikiewicz, Magdalenę Gumulec, Annę Majewską-Owczarek, Marysię Majewską, Julię Kafar i Patrycję Sikorę. Piosenki przeplatano wspomnieniami z lat wojny i okupacji recytowanymi przez Macieja Łagodzińskiego. Ten młody zdolny aktor znany jest milionom Polaków z reklamy sieci Play, gdzie od kilku lat obok Barbary Kurdej-Szatan gra sprzedawcę. Tym razem też prowadził koncert, choć szkoda, że nie w pełni zaprezentował swoje umiejętności wokalne.

Wypełniająca szczelnie dziedziniec MOK-u publiczność nagrodziła wykonawców owacjami na stojąco. A oni na bis przygotowali niespodziankę, czyli wiązankę popularnych piosenek ludowych. Znakomicie zaprezentował się specjalnie stworzony na tę okazję pięcioosobowy zespół muzyczny, który wykonywał utwory zaaranżowane przez Waldemara „Ossa” Ossowskiego i Michała Machulskiego.

Scenariusz „Listów z Piotrkowa” napisała Joanna Wolańska, która też zajęła się choreografią. Reżyserem koncertu był Bartek Gumulec, a organizatorem Stowarzyszenie „Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci”. Przedsięwzięcie doszło do skutku dzięki dofinansowaniu przekazanemu przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Po koncercie wicemarszałek Zbigniew Ziemba obiecał, że postara się o zaprezentowanie „Listów z Piotrkowa” na terenie województwa łódzkiego. Jednak nim do tego dojdzie proponuję, żeby skorygować pewne nieścisłości historyczne zawarte w tych scenicznych listach...

Paweł Reising

Miejski Ośrodek Kultury, Piotrków Trybunalski

Kategoria

Muzyka

Adres

al. 3 Maja 12

Kontakt

tel. 44 732 52 37, 733 91 31
www.mok.piotrkow.pl
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.