Rozśpiewane nogi Katarzyny Zawiszy | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =

Rozśpiewane nogi Katarzyny Zawiszy

Katarzyna Zawisza, Dominik Mironiuk, Piotr Grzelak. Fot.P.Reising

Znajomy zadzwonił mówiąc, że muszę zobaczyć ten koncert, bo to będzie rewelacja. Słysząc taką opinię nie sposób nie sprawdzić, czy on przypadkiem się nie pomylił. Ale okazało się, że miał całkowitą rację. To była prawdziwa rewelacja!
Wieczorem 17 sierpnia 2019 roku na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim miał miejsce koncert zatytułowany „Śpiew-Wam sobie...”. Jego główną postacią była wokalistka, która od kilkunastu lat występowała w różnych chórach. Jej warunki głosowe oraz umiejętności były bardzo wysokie, jednak skromność i brak wiary w siebie nie pozwalały artystce całkowicie otworzyć się na scenie i w pełni rozwinąć skrzydeł.

I prawdopodobnie tak byłoby nadal, gdyby nie Bartek Gumulec – instruktor teatralny, a także nauczyciel z przeszłością kabaretową. On namówił Katarzynę Zawiszę do przygotowania własnego recitalu. Pomógł dobrać repertuar, który można nazwać filmowo-kabaretowym. Złożyły się na niego takie utwory jak np. „Walczyk” z filmu „Halo Szpicbródka”, „Roześmiana” z repertuaru Kasi Pakosińskiej wraz z zespołem Leszcze,  „Taki chłopak” Reny Rolskiej, „Popołudnie” Michała Bajora, a nawet „Nogi roztańczone” Ireny Kwiatkowskiej.

Katarzyna przyznała, że sama nie zdecydowałaby się zaśpiewać ostatniego z wymienionych utworów. Namówił ją do jego wykonania Bartek i miał rację, bo piosenka była przyjęta entuzjastycznie.  On też pomógł wyreżyserować przedstawienie.

Znakomicie sprawdził się zespół akompaniujący w składzie Tomasz Morozowski grający na gitarze oraz Piotr Grzelak grający na pianinie i klarnecie. Okazali się prawdziwymi profesjonalistami, gdyż pomimo zaledwie dwóch prób rozumieli się z śpiewającą  na scenie wokalistką bez słów.

Cały koncert poprowadził Dominik Mironiuk – student Łódzkiej Szkoły Filmowej, a przy tym serdeczny przyjaciel Katarzyny. Młody aktor, oprócz brawurowej elokwencji, zaprezentował również profesjonalne umiejętności wokalne, śpiewając z nią kilka piosenek w duecie. Wśród nich była „Dumka na dwa serca” z filmu „Ogniem i mieczem”, a także „Czego się boisz głupia” Jana Kaczmarka.

Podczas koncertu zaprezentował się również zespół wokalny „Przygoda pl.” w składzie: Elżbieta Łągwa-Szelągowska, Anna Mydło, Urszula Gal, Iwona Fijołek, Dorota Urbańska, Agnieszka Władziewicz, Grażyna Bremerska, Justyna Piesik-Kendra – instruktor. Kobiety zaśpiewały kilka piosenek z filmów między innymi z filmu „Vabank”, „Tylko wróć” z serialu „Wojna domowa”, „Baw mnie” Seweryna Krajewskiego i Urszuli. Trzeba dodać, że na co dzień Katarzyna Zawisza śpiewa w tym zespole, choć w tym przypadku pozostałe członkinie zespołu pięknie zaśpiewały dla niej.

Półtoragodzinny występ został gorąco przyjęty przez publiczność. Fantastyczne umiejętności wokalne Katarzyny Zawiszy mogły być już znane, lecz pozytywnie zaskoczył niebanalny dobór repertuaru i jego ciekawa interpretacja. Powstał oryginalny miks pełen poezji, ekspresji oraz humoru. Były owacje, bisy, kwiaty i życzenia jeszcze wielu, tak fantastycznych koncertów.

Paweł Reising

Miejski Ośrodek Kultury, Piotrków Trybunalski

Kategoria

Muzyka

Adres

al. 3 Maja 12

Kontakt

tel. 44 732 52 37, 733 91 31
www.mok.piotrkow.pl
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.