Árstíðir z Islandii w Łasku | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =

Árstíðir z Islandii w Łasku

fot. materiały prasowe

W Łaskim Domu Kultury (ul. Narutowicza 11) 21 XI o godz. 19 wystąpi pochodzący z Reykjavíku zespół Árstíðir. Support: Roman Wróblewski.
Zespół Árstíðir (po islandzku Pory Roku) założony został w 2008 roku. Grupa zainspirowana folkiem i americaną, ostatnio przenosi swe brzmienie w stronę muzyki pop z elementami electro, czego kulminacją jest najnowsze, ósme już wydawnictwo zespołu „BLIK”. Właśnie tę płytę promuje jesienna europejska trasa koncertowa. To najbardziej energiczny i radosny album w karierze zespołu. W ramach listopadowego tournée grupa odwiedzi m.in. Amsterdam, Wiedeń, Berlin i… trzy miasta w Polsce: Łask, Kostrzyn n. Odrą oraz Lubin.

Fundamentem muzyki Árstíðir jest „chemia” pomiędzy jego członkami - Daníelem, Gunnarem i Ragnarem. Chłopaków połączyła pasja do harmonii wokalnych, które stały się znakiem rozpoznawczym zespołu.

Árstíðir wkroczyli na arenę międzynarodową w 2010 roku, gdy chmury popiołu z wulkanu Eyjafjallajökull rozprzestrzeniły się po Europie czyniąc Islandię tematem dnia. Po wydaniu dwóch singli, które zajęły 1 miejsca na listach przebojów w kraju, eklektyczne trio wyruszyło w nieustającą trasę koncertową od Syberii po San Diego, od Zagrzebia po Svalbard. Jednocześnie podbijali Internet dzięki improwizacji 800-letniego islandzkiego hymnu na stacji kolejowej, którą telefonem zarejestrowała ich znajoma – nagranie stało się viralem na YouTube.

Rdzeniem utworów Árstíðir są popowe kompozycje w nurcie singer-songwriter, obudowane ambitnymi i pomysłowymi aranżacjami. Po 15 latach tworzenia muzyki i koncertowania razem, członkowie grupy traktują się jak rodzina, więc kiedy w 2020 roku zaczęła się era lockdownu, panowie odizolowali się od świata w swoim studio, aby przez kolejne miesiące pisać nową muzykę. Mając czas na eksperymenty i wychwytując nowe muzyczne wpływy, grupa przebudowała swoją muzyczną tożsamość, jednocześnie zachowując esencję, którą fani kochają w ich muzyce: harmonie wokalne i smyczki.

Nowy album „BLIK” wydany został 15 września 2023 roku, jest ich najbardziej komercyjną produkcją do tej pory.

Bilety na koncert TUTAJ