Scena zapełniona kolędami | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =

Scena zapełniona kolędami

Muzycy Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej. Fot.P.Reising

Każdy występ Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej to wydarzenie. Tak też było 19 grudnia 2019 roku podczas Koncertu Wigilijnego zorganizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Scena sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury okazała się zbyt mała dla pełnego składu Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej, zespołów i chórów, z którymi przygotowany był występ. I nic dziwnego, gdyż grało i śpiewało niespełna sto osób. W pierwszej części koncertu zaprezentowało się kilka małych zespołów kameralnych działających w PSM. Drugą część wypełnili muzycy Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej, orkiestry PSM I i II stopnia oraz chóry.

Na repertuar złożyły się kolędy popularne i mniej znane. Licznie zgromadzona publiczność mogła więc usłyszeć takie tradycyjne kompozycje jak np. „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna panna”, „Lulajże Jezuniu”… Ale była również góralska kolęda „Jam jest Dudka”, pastorałka „Od serca do ucha”, utwór z repertuaru zespołu Skaldowie pt. „Będzie kolęda”, oraz pieśń z musicalu „Metro” zatytułowana „Uciekali”. W tej ostatniej kompozycji solową partię zaśpiewała Magdalena Hudzieczek-Cieślar sopran.

Utwory zostały specjalnie zaaranżowane na ten koncert przez Jakuba Kowalewskiego, Macieja Salskiego oraz Szymona Chybalskiego. Fragmenty koncertu można usłyszeć i obejrzeć na kanale portalu YouTube o nazwie Piotrkowscy Filharmonicy.

Paweł Reising

Kategoria

Muzyka
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.