Soundedit Spotlight | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =

Soundedit Spotlight

LOR

Cykl koncertów młodych zespołów w studiu Radia Łódź. Ideą przedsięwzięcia organizowanego przez festiwal Soundedit oraz Radio Łódź jest wspieranie nowych, ciekawych projektów muzycznych i promocja młodych artystów.
Koncerty będą transmitowane na antenie radiowej oraz w internecie. Słuchacze mogą głosować na ulubionych wykonawców. Nagrodą jest statuetka Spotlight, która zostanie wręczona podczas uroczystej gali Festiwalu Soundedit 26 października w klubie Wytwórnia.

Zagrają:

11 października g. 19

OREADA
Grupa prezentuje FolkOFF. Autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. Zespół powstał w 2016 roku i zagrał ponad 70 koncertów. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów, takich jak: PIOSENKARNIA 2017, YAPA 2017, BAZUNA 2016, a także zdobywcą wyróżnienia 52. i 53. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2017 roku OREADA wydała minialbum, który jest fonograficznym debiutem grupy. Zespół tworzy szóstka przyjaciół: Kasia Biesaga – wokal, instrumenty dęte; Adam Marańda – skrzypce, mandolina, wokal; Kacper Bienia – klawisze, akordeon, wokal; Mateusz Jędraszczyk – gitara elektryczna; Maciej Kłys – gitara basowa; Kamil Kaźmierczak – perkusja.

Agata Karczewska
Warszawska singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. Jej styl, określany muzycznym minimalizmem, opiera się na charakterystycznym wokalu i ciepłym brzmieniu gitary akustycznej. Inspiruje się twórczością swoich idoli: Elliotta Smitha i Boba Dylana. Każda piosenka to oddzielna opowieść skonstruowana wokół wspomnień, skojarzeń lub zasłyszanych historii. 29 marca 2019 r. Agata opublikowała swój pierwszy „długi” materiał, „I’m Not Good at Having Fun”.

12 października g. 19

Pola Chobot & Adam Baran
Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów często uzupełnianych przez perkusję własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Wydana w 2017 roku EP-ka „Brudno” zapowiada debiutancką płytę, która ukaże się w listopadzie 2019 r. nakładem wytwórni Fonobo. Jesienią 2017 roku duet zagrał na scenie katowickiego spodka podczas Rawa Blues Festival. Pola i Adam to laureaci kilkunastu nagród i wyróżnień muzycznych. W maju 2018 w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych zespół zagrał koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i otrzymał zaproszenie na Jarocin Festival ‘18. W tym samym roku Europejska Unia Bluesa z siedzibą w Brukseli przyznała dwójce muzyków stypendium.

empati
To solowy projekt Patryka Pietronia (śpiew, gitara elektroakustyczna, teksty, kompozycje, aranżacje) opowiedziany jego głosem i gitarą. Powstała po latach doświadczeń, obserwacji i osobistych przemyśleń. To opowieść o niepopularnych dziś wartościach: miłości, prostocie, dobroci. O tym, że klucz do naszych rozterek odnajdziemy w sobie, jeśli się mocno wsłuchamy. Debiutancka płyta empati – „Tu i teraz” właśnie się ukazała.

18 października g. 20

SABINA
Sabina Karwala zadebiutowała na początku 2018 r. singlem „Kołysanka”. Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi, która dotychczas spełniała się głównie na scenach teatralnych. Jest także finalistką 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. 27 czerwca 2018 r. miał premierę klip SABINY do utworu „Panowie w kapeluszach”, idealnie łączący dwa najbliższe artystce światy: muzykę oraz film. Intensywne prace nad debiutanckim albumem długogrającym SABINY zajęły blisko dwa lata i zaowocowały płytą „Lepidoptera”, która ukazała się we wrześniu 2019 r.

Mona polaski
Zespół założony w 2018 r. w Łodzi. Artysci poruszają się w obszarach współczesnej muzyki rozrywkowej. Ich teksty w języku polskim opowiadają o niespełnionych miłościach i ostrych potańcówkach kończących się bólem głowy i serca. Rytmiczne, na wpół radosne i na wpół gorzkie, utwory pobrzmiewają z tyłu głowy, przeistaczając się w hymny pokolenia, które przeżywa tę drugą, lepszą młodość. Debiutancka płyta grupy – „Folklor” została wydana w marcu 2019 r.

19 października g. 20

LOR
Zadebiutowały trzy lata temu utworem „Windmill”. Jako nastoletnie dziewczyny od razu zwróciły uwagę kilkuset tysięcy użytkowników YouTube’a, ale też dziennikarzy i promotorów, co zaowocowało występami w Dzień Dobry TVN i festiwalowym debiutem na Spring Break Showcase w Poznaniu. W 2019 r. wydali debiutancki album. LOR to grupa stworzona przez cztery utalentowane dziewczyny z Krakowa, które serca słuchaczy zdobyły subtelną muzyką inspirowaną folkiem. Mimo bardzo młodego wieku, mają już za sobą koncerty w całej Polsce, w tym na scenach takich festiwali jak Open’er, OFF czy Orange Warsaw. Ich debiutancki albumu „Lowlight” ukazał się w  kwietniu 2019.

Black Radio
Zespół z Łodzi, założony w 2008 r. Ma na koncie płytę „Gasoline Planet”, ponad 150 koncertów, w tym na Dużej Scenie Przystanku Woodstock i Jarocina. Finaliści IX edycji „Must Be The Music” oraz laureaci wielu ogólnopolskich festiwali muzycznych, m.in.: Around the Rock (I nagroda), Rock In Mińsk (I nagroda) i In Memoriam XVI Festiwal Grzegorza Ciechowskiego (Grand Prix). W tym roku ukazała się EP-ka „Holy Mountain” zapowiadająca drugi album zespołu.

Wejściówki będą rozdawane podczas codziennych programów. Można również napisać na adres spotlight@radiolodz.pl, by zgłosić swój udział w koncertach.