Soyka. Sonety. Shakespeare w Planetarium | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =

Soyka. Sonety. Shakespeare w Planetarium

Sonety Williama Shakespeare'a z muzyką Stanisława Soyki, zaśpiewane przez kompozytora zabrzmią w Planetarium EC1 w ramach cyklu Strefa Muzyki. Towarzyszyć im będą animacje i wizualizacje przygotowane przez zespół grafików.
Album „Soyka. Sonety. Shakespeare” ukazał się w 1995 roku. To suma fascynacji literackiej i przyjaźni muzyka z wybitnym pisarzem, tłumaczem i humanistą Maciejem Słomczyńskim. Podczas występu usłyszymy dwanaście sonetów Williama Shakespeare w przekładach Macieja Słomczyńskiego i Stanisława Barańczaka.

W jednym z licznych wywiadów artysta powiedział: „Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni". Planetarium EC1 na pewno pomoże zbudować intymną atmosferę, w której przeżycia artystyczne będą zupełnie unikatowe. Na widowni zasiądzie zaledwie 110 osób, niewielka przestrzeń, otoczenie dźwiękami i obrazem – to wszystko buduje niezwykły klimat i nastrój.

Prace nad animacjami, które pojawią się na kopule Planetarium EC1 trwały niemal pół roku – mówi Tomasz Kisiel, szef Planetarium EC1. – Oprawa tego wydarzenia to oczywiście wyzwanie nawet dla doświadczonego zespołu naszej placówki. Jestem pewien, że będą to niezwykłe wydarzenia artystyczne, które pozwolą nam zobaczyć możliwości łódzkiego planetarium od zupełnie innej strony.