To my – Tubis Trio | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =

To my – Tubis Trio

Ukazała się nowa płyta łódzkiego zespołu jazzowego Tubis Trio - „So Us” (premiera 6 grudnia). Zarejestrowany w studiu Akademii Muzycznej w Łodzi materiał to czwarty album wydany przez trio w ciągu trzech lat po: „The Truth” (2017), „Flashback” (2018) i „Sygnowano Bajgelman: Impresje” (2019).
Na „So Us” znalazły się żywe i energiczne kompozycje, których autorem jest Maciej Tubis (towarzyszą mu: Paweł Puszczało – kontrabas i Przemysław Pacan – perkusja). Jednak, jak przyznaje pianista, to tylko pomysły. Ich ostateczny kształt jest wynikiem wspólnego grania na licznych koncertach i podczas prób oraz sesji nagraniowej.

– Zauważyliśmy, że największy pazur łapiemy grając na żywo i chcieliśmy, żeby nowa płyta również emanowała taką energią – opowiada Maciej Tubis. – Materiał powstał bardzo szybko, bo w niecały miesiąc, ale byliśmy na tyle ograni, że tyle czasu wystarczyło, żeby stworzyć spójny program płyty. Myślę, że kształt nowej muzyki to wypadkowa naturalnej ewolucji zespołu i liczby zagranych wspólnie koncertów – kontynuuje lider. Tytuł płyty „So Us” należy zresztą rozumieć bardzo dosłownie. Chcieliśmy, żeby ten album był już totalnie nasz, w naszym stylu.

Do końca grudnia pojawi się wersja winylowa albumu. Koncert promujący płytę „So Us” zaplanowano 30 stycznia w Teatrze Nowym w Łodzi.
Sprzedaż biletów: www.bilety24.pl/kup-bilet-na-tubis-trio-56621?id=279983

Kategoria

Muzyka
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.