Tune zapowiada trasę | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =

Tune zapowiada trasę

Koncert łódzkiego zespołu artrockowego Tune. W repertuarze znajdą się utwory z trzech wydanych płyt w specjalnych koncertowych aranżacjach.
Formacja powstała w 2008 roku. Debiutancki album „Lucid Moments" ukazał się w 2011 roku. Zwrócił uwagę oryginalnym instrumentarium i niekonwencjonalną stylistyką utworów. W rozbudowane brzmienia i struktury rocka progresywnego muzycy włączyli akordeon, a wokalista prezentuje raczej popową manierę śpiewania.

Skąd akordeon w muzyce rockowej? – Słuchałem wtedy Astora Piazzolli i zainspirował mnie akordeon. To było też pragmatyczne podejście, bo przy naszych ówczesnych możliwościach sprzętowych nie mogliśmy rywalizować z zespołami, które w profesjonalny sposób wykorzystują syntezatory i wożą „elektrownie” na koncerty. Nagraliśmy pierwszą płytę z Januszem Kowalskim – świetnym akordeonistą. Wcale nie było łatwo połączyć instrumenty elektroniczne z akustycznymi, ale publiczności bardzo się spodobało – mówił basista Leszek Swoboda na łamach „Kalejdoskopu” w 2016 roku.

Debiut płytowy oraz druga płyta - „Identity” (2014) to koncept albumy w warstwie tekstowej opowiadające jedną historię. W „Lucid Moments” bohaterem był Michael, który przed poczuciem bezsensu życia ucieka w sen. Goni za czymś nierealnym, gubi się w codzienności, z trudem odróżnia świat rzeczywisty od fikcji. „Identity” to zupełnie inna opowieść, z miastem w tle. Powstała w Łodzi, ale to nie jest historia o jednym mieście, raczej o wielu, które zlały się w złowrogą aglomerację. Trzeci krążek  „III” (2017) nie jest już albumem koncepcyjnym. – Pisząc teksty, chcę być szczery. W poprzednich piosenkach wyrzuciłem wszystkie zadry, pytania. Uspokoiłem się. Teraz daję się ponieść muzyce. Pozwalam, aby dźwięki same narzuciły tematy piosenek – opowiadał „Kalejdoskopowi” Leszek Swoboda.

Na scenie Domu Literatury wystąpią: Jakub Krupski – wokal, instrumenty klawiszowe, Adam Hajzer – gitara, Leszek Swoboda – gitara basowa, Wiktor Pogoda – perkusja, Michał Chojecki – akordeon, instrumenty klawiszowe. Muzycy Tune zapowiadają energetyczny koncert i muzyczne niespodzianki.

W grudniu Tune zagra w Warszawie w klubie Potok, a w trasę po Polsce wyruszy w nowym roku.