Tuwim Agnellusa | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

Tuwim Agnellusa

Łódzki zespół Agnellus, poruszający się pomiędzy rockową alternatywą a poetyckim rockiem zakończył nagrywanie płyty z wierszami Juliana Tuwima. Koncert promujący wydawnictwo odbył się 16 marca 2014 w łódzkim Keja Pub.
Łódzki zespół Agnellus, poruszający się pomiędzy rockową alternatywą a poetyckim rockiem zakończył nagrywanie płyty z wierszami Juliana Tuwima.
Mówi Agnieszka Kowalska-Owczarek liderka zespołu -  Nasz album tuwimowski gotowy! Można w nim znaleźć takie teksty jak „Kamienice” – jeden z moich ulubionych, „Burza albo miłość”  (do odsłuchania TUTAJ) , "Dzień”,  „Rozmyślania”… Pracowaliśmy nad utworami  w Robak Studio ze Zbyszkiem Piotrowskim.

Zespół AGNELLUS (znany jako Agnes’band w latach 2000-2009) był wielokrotnie nagradzany na Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Utwory Agnellusa można było usłyszeć na koncertach organizowanych przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi, Łódzką Piwnicę Artystyczną "Przechowalnia", Piwnicę ArtystycznąTeatru Starego w Krakowie, na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, na Festiwalu "Apetyt na czytanie" w Łodzi, "Poezja na murach" w Dzierżoniowie, "Na moście" w Gryfinie, na festiwalu "Fama" w Świnoujściu, „Złoty Środek Poezji” w Kutnie, „Pisz i śpiewaj poezję” w Piszu... Na płycie Macieja Zembatego pt. "Piosenki z trumienki", również można znaleźć 5 utworów zespołu (styczeń 2003).
W październiku 2012 w Polskim Radio Łódź odbyła się premiera albumu „Ballady i transe”, który został wydany nakładem wydawnictwa Dalmafon.
Zespół eksperymentuje z dźwiękami, tworząc zarówno energicznego rocka, jak i spokojne ballady. W repertuarze są utwory o zabarwieniu jazzowym, a także inspirowane folklorem.  - W naszej muzyce chodzi o szczególnego rodzaju połączenie poezji i dźwięków, które prowokuje nowe sensy i tworzy specyficzną, osobną atmosferę  - powiedziała Agnieszka Kowalska-Owczarek

SKŁAD ZESPOŁU:
Agnieszka Kowalska-Owczarek - wokal
Agnieszka Nowak - gitara akustyczna
Daniel Machoś - gitara elektryczna
Tomasz Kowalski - gitara basowa
Paweł Zawierucha - perkusja

gościnnie:
Grzegorz Rogala - puzon
Rafał Hajdorowicz - fortepian, instrumenty klawiszowe
Keja Pub

Adres

Keja Pub
Łódź, ul. Kopernika 46Keja Pub
Łódź, ul. Kopernika 46