Urbaniak w Łódzkim Domu Kultury | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =

Urbaniak w Łódzkim Domu Kultury

Michał Urbaniak, międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, nazywany nowojorczykiem z Łodzi, już po raz dwunasty spotka się z młodymi muzykami na UrbanatorDays i poprowadzi bezpłatne warsztaty w Łódzkim Domu Kultury. A 24 września odsłoni swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!
Jazzman, który jako jedyny Polak dostąpił zaszczytu gry z Milesem Davisem, 25 września 2018 o godz. 16.00 wraz z najlepszymi artystami scen światowych poprowadzi darmowe warsztaty dla zdolnej młodzieży w Łódzkim Domu Kultury, a 26 września 2018 o godz. 19.00 w klubie Wytwórnia zagra koncert, który kolejny rok z rzędu będzie dowodem na to, jak muzyka łączy pokolenia – najzdolniejsi i najodważniejsi uczestniczy warsztatów wystąpią z mistrzami przy Łąkowej 29 podczas wspólnego jam session.

Na scenie Wytwórni obok Michała Urbaniaka zagrają m.in.:
Michael Patches Stewart – uwielbiany przez polską publiczność amerykański trębacz,
Femi Temowo – gitarzysta, który współpracował m.in. z Amy Winehouse, Wyntonem Marsalisem czy Georgem Bensonem,
Michał Wróblewski – pianista i kompozytor młodego pokolenia, zdobywca m.in. Grand Prix Jazz Melomani,
Andy Ninvalle – raper, beatboxer oraz tancerz, który poruszy z miejsca dosłownie każdego,
Patrycja Zarychta – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów,
Al MacDowell – gitarzysta basowy, znany m.in. ze współpracy z Ornette Colemanem czy Jocelyn Brown.
Gwiazdorskie indywidualności muzyczne zaprezentują uczestnikom warsztatów Urbanatora najważniejsze style muzyczne: hip–hop, blues, soul, fusion i jazz nowoorleański. Każdy uczestnik zajęć będzie miał możliwość wykonania wybranych przez siebie utworów, a także „szlifowania” swojego gatunku muzycznego pod okiem wybitnych nauczycieli.

Zaproszeni przez Michała Urbaniaka muzycy pokażą, co jest ważne na scenie, kogo słuchać podczas koncertu, jak się koncentrować. Na warsztaty można się zapisywać poprzez stronę: http://urbanatordays.pl/ i przez fanpage na fb: https://www.facebook.com/events/251316762343147/?__mref=mb

UrbanatorDays to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń artystycznych na świecie; przedsięwzięcie skierowane do wszystkich, którzy kochają grać i chcą wykonywać muzykę rytmiczną w różnych stylach i gatunkach. UrbanatorDays jest idealną propozycją zarówno dla amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, jak i wszystkich utalentowanych ludzi, którzy chcą grać, śpiewać lub rapować niezależnie od wykształcenia i stopnia zaawansowania muzycznego.
W poprzednich edycjach UrbanatorDays, udział wzięło ok. 16 tys. słuchaczy i 850 uczestników warsztatów.

UrbanatorDays to wspólne granie, improwizowanie, swobodna wymiana pomysłów i wiedzy w niepowtarzalnej atmosferze, z niesamowitą twórczą energią.
Urbaniak od 2005 roku ściąga do Polski na UrbanatorDays najbardziej gorące nazwiska światowej sceny jazzu, solu i rapu. Każdy ma szansę podszkolić umiejętności pod okiem mistrzów. Śpiewasz, grasz, rapujesz? A może po prostu jesteś fanem muzyki rytmicznej? UrbanatorDays to wydarzenie przygotowane właśnie dla Ciebie.

24 września 2018 - odsłonięcie gwiazdy Michała Urbaniaka na ul. Piotrkowskiej, godz. 13
25 września 2018 – warsztaty, godz. 16.00, Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18
26 września 2018 – koncert/jam session, godz. 19.00 – Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29

Bilety w cenie 50 zł oraz 40 zł z kartą Wytwórni.