Urwisy na Soundedit | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =

Urwisy na Soundedit

Lady Pank po raz pierszy zagra na żywo muzykę do animowanego filmu „Jacek i Placek – o dwóch takich, co ukradli Księżyc” podczas 11. Festiwalu Soundedit 27 października w Klubie Wytwórnia. Jan Borysewicz - dzień wcześniej zostanie uhonorowany statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem” - przed koncertem spotka się z publicznością.
Muzyka z płyt Lady Pank wydanych w 1986 i 1988 roku stanowiła ilustrację do czteroodcinkowego serialu rysunkowego opartego na powieści Kornela Makuszyńskiego wydanej w 1928 roku o dwóch urwisach z Zapiecka, którzy w poszukiwaniu krainy leniuchów postanawiają ukraść Księżyc. Teksty piosenek napisał Andrzej Mogielnicki. Reżyserem filmu był Leszek Gałysz. Wersja pełnometrażowa zdobyła w 1994 roku nagrodę w kategorii „najlepszy film animowany“ na festiwalu filmowym w Los Angeles.

Ostatni dzień Soundedit przeznaczony jest dla dzieci. Rozpocznie go „Marchewkowy Poranek“ w małej sali klubu wytwórnia. Dziecięcy zespół The Recyklofons zagra koncert złożony z utworów zespołu Lady Pank pochodzących z filmu o przygodach Jacka i Placka. Wcześniej odbędą się warsztaty z budowania instrumentów i poszukiwania dźwięków. Propagatorem idei „Recyklofonii“ jest Suavas Lewy. Jego metoda polega na własnoręcznym wykonywaniu akcesoriów i obiektów dźwiękowych z rzeczy/śmieci pozornie już bezużytecznych oraz na swobodnym muzykowaniu. Główny nacisk kładzie się na tworzenie przez uczestników warsztatów autorskiej wypowiedzi muzyczno-dźwiękowej. Następny punkt programu to projekcja filmu „Jacek i Placek“.

26 października (sobota) w ramach 11. edycji Festiwalu Soundedit wystąpią: Misia Furtak, Mick Harvey oraz Stanisław Soyka z gośćmi. Tego samego dnia odbędzie się uroczysta Gala wręczenia nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”. Natomiast 25 października (piątek) w Wytwórni zagrają: Nitzer Ebb oraz DAF.

Kategoria

Muzyka