Warsztaty u Piekarczyka i Cugowskiego | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =

Warsztaty u Piekarczyka i Cugowskiego

Bezpłatne warsztaty mistrzowskie w Łódzkim Domu Kultury z udziałem Marka Piekarczyka, Wojciecha Cugowskiego, Tomasza Łosowskiego, Marcina Pendowskiego, Marka Dulewicza i Macieja Kierzkowskiego. Dwa dni zajęć muzycznych, poświęconych relacjom artyści - dziennikarze oraz realizacji nagrań. Wszystko w ramach projektu „Rockowanie. Grammy Maanam”.
Cykl lokalnych i mistrzowskich warsztatów muzycznych, które odbywają się w Łódzkim Domu Kultury, a także w regionie (Wieluń, Radomsko, Rawa Mazowiecka i Piotrków Trybunalski) to część projektu „Rockowanie. Grammy Maanam”. Warsztaty mistrzowskie podzielono na trzy przestrzenie związane z muzyką rozrywkową:

1. Muzyka - czyli zajęcia wokalne, instrumentalne, poruszające problematykę nagrań studyjnych. To kurs pracy zarówno indywidualnej jak i zespołowej, omawiający kwestie związane z wypracowaniem brzmienia zarówno w sferze wykonawstwa koncertowego, jak i pracy studyjnej.

2. Relacje artyści – dziennikarze – to warsztaty unikatowe w skali kraju. Podejmą tematykę współpracy zespołów, muzyków, wokalistów z mediami zarówno na płaszczyźnie relacji współpracy, jak i wszelkich form promowania własnej twórczości w rozgłośniach radiowych czy ośrodkach telewizyjnych.

3. Producenckie - to warsztaty omawiające sposoby nagrywania poszczególnych instrumentów, ustawienia rejestracji wybranego zespołu, przygotowania utworu do radia oraz wstępu do masteringu.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Program:

26 września
Marek Piekarczyk - wokal
g. 10-14 przerwa g. 15-19
Tomasz Łosowski - perkusja
g. 10-14 przerwa 16-20
Wojciech Cugowski -gitara
g. 10-14 przerwa g. 16-20
Marcin Pendowski -bas
g. 10-14 przerwa g. 16-20
Marek Dulewicz -produkcja
g. 10-16

27 września
Tomasz Łosowski -perkusja
g. 10-13 przerwa g. 14-19
Wojciech Cugowski -gitara
g. 10-13 przerwa g. 14-19
Marcin Pendowski -bas
g. 10-13 przerwa g. 14-19
Maciej Kierzkowski -relacja artysta|dziennikarz
g. 13-16

Jak się zgłosić?
Wystarczy, wysłać maila na adres s.fratczak@ldk.lodz.pl z informacją, w jakich warsztatach chciałoby się wziąć udział. Uwaga! Limit miejsc ograniczony. Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/237702417623890/

Ostatnim elementem projektu będzie koncert „Rockowanie. Gramy Maanam” w formule konkursu, podczas którego zaprezentuje się siedem wyłonionych przez radę artystyczną zespołów. (wybór zostanie dokonany na podstawie nadesłanych wcześniej do ŁDK nagrań). Ideą zmagań zespołów będzie wyrażenie poprzez muzykę indywidualnie pojmowanego prawa do wolności: osobistej, twórczej, społecznej. Każdy zespół zaprezentuje trzy utwory (dwa z repertuaru zespołu Maanam, w tym utwór obowiązkowy, a także jeden własnego autorstwa). Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody finansowe, a dla najlepszego zespołu realizacja profesjonalnego teledysku.
Koncert finałowy odbędzie się 7 listopada w Łódzkim Domu Kultury.