Weekend z hip-hopem | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =

Weekend z hip-hopem

Philip Drummond z Next Level, fot. materiały prasowe

Materia zaprasza w weekend 14-15 V na dwa wydarzenia związane z kulturą hip-hopu. To nie przypadek, że odbywają się one w Łodzi jednocześnie. Łódź jest bowiem miastem hip-hopu.
Festiwal "Hip-hop w teatrze", który dotąd odbywał się w Słupsku, zostaje w tym roku przeniesiony do Łodzi. To intensywne warsztaty i otwarte dla publiczności prezentacje choreografii z całej Polski oraz mnóstwo okazji do rozmów z mentorami.

W sobotę 14 V o godz. 16.30 rozpoczną się pokazy spektakli w ramach festiwalu "Hip-hop w teatrze" w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi.

Publiczność obejrzy choreografie hiphopowe z całej Polski, spektakl "Lithos" w choreografii Jacka Owczarka oraz spektakl "The Scaffold" gościa specjalnego - Raphaela Xaviera, tancerza breakdance, działającego w różnych dziedzinach, w tym w muzyce, fotografii i filmie, członka Rennie Harris Puremovement, znanego na całym świecie zespołu tańca hiphopowego. Raphael Xavier jest profesorem na Princeton University oraz University of Texas w Austin, gdzie prowadzi zajęcia z historii tańca hip-hopowego, uczy kultury hip-hopu oraz wprowadza w tajniki breakdance’u.

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a, wstęp wolny bez rezerwacji
Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/4OYaJCIKX


"Next Level Poland / Hip Hop Diplomacy" to cztery projekty warsztatowe z artystami z USA w Ogrodach Geyera, zakończone pokazem w Fuzji. Projektowi towarzyszy jam muzyczny z polskimi muzykami w Miejskiej Strefie Kultury - Poleskim Ośrodku Sztuki. 

W niedzielę 15 V o godz. 17 zaplanowano koncert amerykańskich artystów hiphopowych biorących udział w projekcie Next Level oraz pokaz podsumowujący ich rezydencję w kotłowni zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera na terenie Fuzji Łódź.

Wystąpią: 
Raphael Xavier - hip-hop dance
Ms. Yellow - sztuka graffiti
Myster-E Edutainment - MCing/Rap
Phillipdurmmond - beatmaking
A. Billi Free - managerka rezydencji Next Level w Polsce, wokalistka, MC, DJ-ka i beatmakerka
Bao Pham - autorka filmu rezydencji Next Level w Polsce 
oraz artyści i artystki z Łodzi uczestniczący w projekcie

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a, wstęp wolny bez rezerwacji
Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/3pyELspT6

Celem programu Next Level jest wykorzystanie muzyki i tańca hip-hop do wspierania międzykulturowej wymiany artystycznej.
Tygodniowe twórcze warsztaty trwające kilka godzin każdego dnia, kładły także nacisk na rozwój przedsiębiorczości młodych artystów oraz promowały strategie transformacji konfliktu.
Next Level to inicjatywa Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych, Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill oraz Meridian International Center.

Projekt w Polsce odbywa się pod auspicjami Ambasady USA w Warszawie, a głównym partnerem jest Materia.

Partnerzy:
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
FUZJA i Echo Investment
Miejska Strefa Kultury - Poleski Ośrodek Sztuki
Urząd Miasta Łodzi
Festiwal Hip-Hop w Teatrze
Wszelkie informacje o projekcie: https://bit.ly/nextlevelpl

Program "Przestrzenie sztuki" jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Operator: Materia
Partnerami projektu w Łodzi są: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, MSK Ośrodek Sztuki oraz Łódź