Wieczór jazzowy | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =

Wieczór jazzowy

W programie koncertu Big Bandu Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Jacka Delonga znajdą się standardy jazzowe i piosenki wybitnych wokalistów, zaaranżowane na big band. Na scenie pojawią się także soliści Instytutu Wokalistyki Estradowej. Transmisja na żywo online.
W niedzielę na scenie Akademii Muzycznej w Łodzi rozbrzmiewać będą standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej – polskiej i zagranicznej. Publiczność będzie mogła usłyszeć kultowe kompozycje Richarda Rodgersa i Lorenza Harta: „Blue Moon” oraz „The Lady Is a Tramp”, które otworzą i zakończą wieczorny koncert. Ponadto, pojawią się też utwory m.in. Duka Ellingtona, Boba Mintzera i Jimmy’ego Davisa. W programie nie zabraknie słynnych pozycji takich, jak: „Fever”, „Sophisticated Lady”, czy „My Only Love”, które wzbudzają entuzjazm publiczności na całym świecie.  Wśród muzycznych propozycji tego wieczoru znajdzie się też polski akcent, w postaci utworu „Jej portret” Włodzimierza Nahornego i Jonasza Kofty.

Wraz z Big Bandem na scenie pojawią się studenci Instytutu Wokalistyki Estradowej Akademii Muzycznej w Łodzi: Sara Kulesza, Kamila Wokacz, Agata Górecka, Anna Basak, Kuba Anusiewicz, Maryla Modzelan i Paweł Nikody. W roli solisty będziemy mieli okazję usłyszeć również Michała Schaba – skrzypka jazzowego, studenta Akademii Muzycznej w Łodzi – w utworze „It Don’t Mean a Thing If It Ain’t Got That Swing”. Kierownictwo artystyczne nad projektem objęli Renata Danel i Jacek Deląg. Koncert poprowadzi Michał Marchlewski.

Wydarzenie będzie transmitowane online na kanale YouTube Akademii Muzycznej w Łodzi 16 maja o godzinie 18.

fot. Dariusz Kulesza / Akademia Muzyczna w Łodzi
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.