Yapa - najstarszy łódzki festiwal | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =

Yapa - najstarszy łódzki festiwal

Fot. materiały prasowe

45. festiwal Yapa odbędzie się w dniach 13-15 III na Politechnice Łódzkiej. Zanim jednak rozpocznie się święto muzyki studenckiej, folkowej i poetyckiej, organizatorzy zapraszają na koncert 28 II w Starej Szkutni przy ul. Wólczańskiej 40/42. Wystąpią zespoły: Słodki Całus od Buby, Caryna, Formacja. Pojawią się też: Krzysztof Jurkiewicz, Łukasz Nowak i Jacek Jakubowski. Start o godz. 20, wejście bezpłatne.
Można się zgłaszać do konkursu na Yapie. Konkurs przeznaczony jest dla zespołów i solistów, którzy chcą się zaprezentować na najstarszym łódzkim festiwalu piosenki turystycznej, studenckiej i poezji śpiewanej. Część konkursowa Yapy jest okazją do zaprezentowania się młodych, często debiutujących artystów przed szeroką publicznością.

Na przeglądzie występy konkursowiczów przeplatane są koncertami gwiazd i uznanych już zespołów. Na Yapowej scenie swoje pierwsze kroki stawiali między innymi: Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, Jerzy Filar, Bez Jacka, Wały Jagiellońskie, Bez Idola, EKT Gdynia, Elżbieta Adamiak i Wojciech Wiśniewski,  Wiesław Tupaczewski czy Olek Grotowski.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu, regulamin i kartę zgłoszeń można znaleźć pod adresem www.yapa.art.pl, w zakładce Konkurs. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 28 II.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.