Z chórem i metropolitą | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =

Z chórem i metropolitą

Abp Grzegorz Ryś. Fot. www.biskup-rys.pl

Kościół Środowisk Twórczych w Łodzi zaprasza na koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i spotkanie z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim.
Najpierw, w sobotę 5 stycznia, Kościół Środowisk Twórczych w Łodzi zaprasza na Koncert noworoczny Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pod dyrekcją Anny Domańskiej. Początek o godz. 18.

Chór powstał w marcu 2005 roku z inicjatywy władz rektorskich. Dyrygentem chóru od początku jego istnienia jest ceniona i znana w środowisku dyrygentka, profesor sztuki Anna Domańska, kierownik Zakładu Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Prezesem chóru jest mgr Katarzyna Starosta-Głowińska, asystentem dyrygenta jest mgr Justyna Przytulska, a asystentem akompaniatorem mgr Jakub Czech. Repertuar chóru jest zróżnicowany – od polskiej muzyki ludowej, gospel, sakralnej po – wreszcie – muzykę rozrywkową. Jego członkami zaś - studenci UM oraz jego absolwenci – pracujący już zawodowo jako lekarze, farmaceuci czy ratownicy medyczni.

Dzień później, 6 stycznia, w KŚT odbędzie się świąteczno-noworoczne spotkanie ks. arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, z twórcami kultury i sztuki. Początek o godz. 19 mszą świętą, potem odbędzie się spotkanie opłatkowe do sali Teatru Logos.

Kategoria

Muzyka