Zagrają dla Pilarskiego | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =

Zagrają dla Pilarskiego

Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza 24 IX do sali kominkowej dworu w Ożarowie na koncert pamięci Bohdana Pilarskiego. Bohater koncertu był wielkim miłośnikiem i promotorem kultury muzycznej ziemi wieluńskiej, był także parlamentarzystą. Zmarł w 2018 roku.
Utwory Schuberta, Chopina, Zarębskiego wykona dla publiczności Książek Piano Duo. Początek – godzina 17.00. Bilety normalne w cenie 40 zł, ulgowe 35 zł, a dla seniorów cena specjalna – 30 zł.
Zespół Książek Piano Duo został założony w 2012 roku przez Agnieszkę Zahaczewską - Książek i Krzysztofa Książka. Muzycy rozpoczęli współpracę pod okiem dra hab. Sławomira Cierpika w czasie studiów na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, później pracowali także pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i Arie Vardiego.

Duet występował w wielu miejscach w Polsce i za granicą (Szwajcaria, Francja, Wielka Brytania, RPA, Tajlandia) z szerokim repertuarem, zarówno na cztery ręce, jak i na dwa fortepiany, w którym szczególne miejsce zajmuje muzyka polska.

Artyści są zwycięzcami II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie (2021) w  kategorii zespoły kameralne. W 2019 roku zespół zdobył II nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie dzieł Schuberta na XXI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. F. Schuberta w Jeseniku oraz tytuł finalisty i nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Bukareszcie. W 2020 roku ukazał się doceniony przez krytykę debiutancki album zespołu, na którym znalazły się suity na dwa fortepiany Antona Areńskiego i Sergiusza Rachmaninowa (DUX 1720). W 2022 roku Książek Piano Duo zostało nominowane do nagrody „Koryfeusz muzyki polskiej” w kategorii Odkrycie roku. Artyści są laureatami programu stypendialnego „Młoda Polska”.
Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Bilety

Normalne - 40 zł, ulgowe - 35 zł, seniorzy– 30 zł.

Kategoria

Muzyka

Adres

Wieluń, ul. Narutowicza 13

Kontakt

Tel. 438434334