Zgierzanie nagrodzeni | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =

Zgierzanie nagrodzeni

fot. Polskie Radio

Zespół Grochocki_Odorowicz ze Zgierza zdobył Grand Prix 20. Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja". Kolejne miejsca przypadły kapelom Burónka i Niewte. Ponadto wyróżniono Kapelę z Innej Struny, Mitomanów oraz Skład Niearchaiczny.
Grand Prix - Nagrodę ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 15 000 PLN otrzymał zespół Grochocki_Odorowicz za spójną kreację artystyczną i przykuwające uwagę interpretacje pieśni żałobnych.

Zespół Grochocki_Odorowicz tworzą muzycy Paweł Grochocki (śpiew, instrumenty perkusyjne) i Paweł Odorowicz (altówka, komputer), rodowici lubelacy, którzy poznali się w Szczecinie podczas II Turnieju Muzyków Prawdziwych. Obaj w swoich kategoriach: śpiewak solista i instrumentalista solista zdobyli drugie miejsca, co uznali za wystarczający przyczynek do podjęcia współpracy i zawojowania świata polskimi pieśniami pogrzebowymi.


Nagrody Specjalnej im. Czesława Niemena w tym roku nie przyznano, za to Jury postanowiło wyróżnić Kapelę z Innej Struny za młodzieńczy entuzjazm i radość wspólnego muzykowania i zespół Mitomani za przemyślane aranżacje i wysoki kunszt wykonawczy.

Nagrodę Specjalną dla wyróżniającego się instrumentalisty - Złote Gęśle - zdobył Przemysław Ficek z zespołu Skład Niearchaiczny.

Przeczytaj protokół obrad Jury 20. Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja"

Kategoria

Muzyka