2 x Pacholik | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =

2 x Pacholik

Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza 9 II na wernisaże wystaw dwóch pań Pacholik. Otwarcie wystawy Anny Pacholik pt. „Jestem, która jestem” w Galerii A o godzinie 18.00. Wystawa „Czas równoległy” autorstwa Katarzyny Pacholik w Galerii B rozpocznie się również o godzinie 18.00. Obydwie wystawy będą trwały do 1 marca. Wstęp na nie jest bezpłatny.
Anna Pacholik ukończyła studia z dyplomem magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych  im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Główną specjalizacją Anny było malarstwo sztalugowe zrealizowane w Pracowni Semantyki Obrazu pod kierunkiem prof. nadzwyczajnego dr hab. Zbigniewa Nowickiego oraz rysunek realizowany w Pracowni Podstaw i Autonomii Rysunku pod kierunkiem prof. dr hab. Zbigniewa Purczyńskiego. Wcześniej ukończyła Architekturę Wnętrz w Wyższej Szkole Informatyki. Działa w przestrzeni publicznej angażując mieszkańców Łodzi do wspólnych przedsięwzięć.
Anna Pacholik ma za sobą sześć wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych.
W 2019 r. otrzymała w konkursie Hommage a Łódź III nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Pracuje w cyklach. Do tej pory powstały: „Jestem, która jestem”, „Portrety” i  „Mandale”. Prowadzi także Pamiętnik malarski jako zapis chwili i przeżywania.

O kolekcji „Jestem, która jestem” autorka pisze, że zawiera autoportrety przedstawione w wymiarze symbolicznym, nawiązuje do archetypów Junga, ikonosfery, ekologii i religii. „Jestem kobietą. Jestem człowiekiem. Jestem częścią natury, częścią całego ekosystemu, wpływając na jego jakość poprzez swoje życie. Jestem też częścią kosmosu, jestem chwilą i przemijaniem”.
Więcej na temat tej wystawy można przeczytać pod linkiem:
https://bwasieradz.pl/wystawa/wystawa-malarstwa-anny-pacholik-pt-jestem-ktora-jestem-9-lutego-1-marca-2024-r/

Katarzyna Pacholik ukończyła Uniwersytet w Maladze uzyskując tytuł magistra sztuki oraz wcześniej Uniwersytet w Granadzie uzyskując tytuł licencjata, a także Politechnikę Łódzką, gdzie uzyskała tytuł inż. architekta. Odbyła staż w amsterdamskiej pracowni projektanta Marcela Wandersa. Jej prace skupiają się na badaniu medium rysunku oraz relacji człowieka z naturą. Współpracuje z galerią sztuki Galería Silvestre w Madrycie.
Jest laureatką stypendiów i nagród, w tym nagroda Fundacji Millenium bcp dla mlodego artysty, stypendium ARP na Wydziale Sztuk Pięknych w Maladze; Stypendium na produkcję artystyczną, Uniwersytet w Granadzie; Selekcja Młodych Artystów, Sala Ático, Palacio Condes de Gabia Granada; ProjectArte, konkurs projektów artystycznych, Espacio Santa Clara, Morón de la Frontera, Sewilla; oraz nagrodę „Nabycie do kolekcji galerii”, Galería D’Art San Vicente, Alicante. Była także finalistką w kategorii rysunkowej Canson School Awards oraz międzynarodowego konkursu rysunkowego organizowanego przez Galerię Sztuki Rondo Sztuki w Katowicach. Została wybrana przez Galerię Silvestre do brania udziału w rezydencji artystycznej w Cellers, Barcelona.

Prace Katarzyny Pacholik były wystawiane w Hiszpanii i za granicą. Niektóre z jej najbardziej pamiętnych wystaw miały miejsce w Galerii Isabel Hurley (Malaga); Muzeum Sztuki (Kadyks); CAC Muzeum Sztuki Współczesnej (Malaga), PTS Technologicznym Parku Opieki Zdrowotnej i Palacio Condes de Gabia (Granada), Fundación Valentín de Madariaga (Sewilla), Galerii Sztuki Rondo Sztuki (Katowice, Polska) i Palazzo Medici Riccardi (Florencja, Włochy ).
Brała udział w międzynarodowych targach sztuki Drawing Room 2023 w Lisbonie, Portugalii.
Jej prace są w kolekcji Fundacji Banku Millenium BCP; Galerii sztuki d’Art San Vicente, Alicante; Fundacji Fernando Villalón, Morón de la Frontera, Sevilla; Uniwersytetu w Granadzie; Uniwersytetu w Madrycie.

Wystawa pod tytułem „Czas równoległy” tworzy wewnętrzne miejsce pamięci, gdzie powrót do korzeni pozwala artystce zdefiniować siebie w teraźniejszości. Pamięć pomaga nam dostosować się i określić, kim jesteśmy. Bez niej nie bylibyśmy w stanie zrozumieć ani naszego otoczenia, ani samych siebie. Dziś jesteśmy uwarunkowani przez globalizację, konsumpcjonizm i nowe technologie, a ta sytuacja radykalnie zmieniła nasze postrzeganie czasu i przestrzeni. Czas wydaje się płynąć coraz szybciej, pozostawiając nas na zawsze bez możliwości jego odczuwania.
Więcej na temat tej wystawy do przeczytania tutaj.
  • 09-02-2024 godz 18:00 - 01-03-2024

Bilety

Wstęp bezpłatny

Kategoria

Sztuka