20 lat Fotofestiwalu. Robakowski kuratorem | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =

20 lat Fotofestiwalu. Robakowski kuratorem

Fot. Federico Estol

20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi odbędzie się w dniach 10-27 czerwca. Będą dwa centra festiwalowe, prezentacje prac ponad 150 artystów i artystek wizualnych oraz 40 wystaw w całym mieście, a wśród nich ekspozycja fotografii z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi, w tym tych autorstwa Andy’ego Warhola, Romana Opałki czy Natalii LL. Program części głównej tworzy prof. Józef Robakowski.
Tegoroczny program jest przygotowywany wspólnie przez łódzkich kuratorów i kuratorki, aktywistów i aktywistki, twórców i twórczynie, uczelnie wyższe, studentów i studentki. W toku prac powstaje opowieść o mieście, w którego fascynującej historii mieszają się poszukiwania awangardowych artystów i artystek z popularną kulturą robotniczą. W programie znajdą się wystawy odwołujące się do historii miasta, spotkania lokalnych galerii z artystami i artystkami, ale przede wszystkim prezentacje najciekawszych dokonań twórców i twórczyń związanych z Łodzią, których dokonania na stałe wpisały się w kanon sztuki polskiej. Szczególnie duży blok wystaw poświęcony będzie współczesnej fotografii światowej – pokażemy kilka międzynarodowych projektów i platform, których celem jest promocja i prezentacja wschodzących nazwisk współczesnej fotografii.


Festiwal rozpocznie się 10 czerwca i potrwa do 27 czerwca. Na wydarzenie zapraszają: Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń. Fotofestiwal 2021 powstał przy udziale finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Wydarzenie na Facebooku: facebook.com/events/511699579823290

Więcej informacji dotyczących programu tutaj
Art_Inkubator
  • 10-06-2021 - 27-06-2021

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Tymienieckiego 3

Kontakt

42 646 88 65
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.