Pomimo pandemii rynek sztuki w Polsce działa. Większość firm, w tym domy aukcyjne, już od dawna korzysta z możliwości sprzedaży przez internet. W Łodzi dom aukcyjny Rynek Sztuki postawił na sprzedaż internetową jako jeden z pierwszych w kraju. W sobotę odbędzie się aukcja bez udziału publiczności - można licytować przez internet lub telefon.
Za każdym razem prezentacja oferty aukcyjnej i licytacje odbywają się w salonie firmy przy ul. Wschodniej 69, ale większość kupujących zapoznaje się z ofertą i dokonuje zakupów korzystając ze strony www.ryneksztuki.eu lub portali Artinfo.pl i Onebid.pl. Dlatego wybuch epidemii nie zmienił planów i tak jak zapowiedziano wcześniej, aukcja odbędzie się w terminie, tj. w sobotę 25 kwietnia.Jednym z ciekawszych obrazów w ofercie, zwłaszcza dla łodzian, są „Dalie i róże” Maurycego Trębacza, malarza popularnego w okresie międzywojennym zarówno w stolicy, jak i w naszym mieście. Artysta należał do grona Żydów tworzących w duchu postimpresjonizmu, mieszkał w Łodzi i tu zmarł w getcie. Cena wywoławcza płótna zachęca do kupowania – tylko 10.000 zł. W podobnej manierze utrzymane są droższe „Roztopy” Michała Gorstkin Wywiórskiego (z ceną wywoławczą 25.000 zł). Łącznie na aukcji wystawiono 91 obiektów, oprócz obrazów także grafiki i rzemiosło artystyczne, i w każdej z kategorii kolekcjonerzy dzieł sztuki powinni znaleźć coś interesującego.
Ofertę można oglądać na www.ryneksztuki.eu, a kontakt z organizatorami aukcji możliwy jest pod adresem e-mail: galeria@ryneksztuki.lodz.pl lub telefonicznie: 42 630 4779 i 509 922 593.
Aukcja odbędzie się bez udziału publiczności, ale licytować można zarówno przez telefon jak również on-line za pośrednictwem portali onebid.pl i artinfo.pl. Można też składać zlecenia z limitem cenowym. Licytacja rozpocznie się o godz. 12:00.
210. Aukcja Dzieł Sztuki
Sala aukcyjna Rynku Sztuki, ul. Wschodnia 69 (róg Narutowicza, I piętro), sobota, 25 kwietnia 2020 r., godz. 12:00
W przypadku pytań - kontakt: mailowy: galeria@ryneksztuki.lodz.pl lub telefoniczny: 509 922 593 i 798 200 131.
Do ceny wylicytowanej doliczana jest 18% opłata manipulacyjna domu aukcyjnego. Regulamin aukcji dostępny jest na stronie www.ryneksztuki.eu
1. Willy Aschmann(XX w.) Pasaż uliczny w Hamburgu sygn.p.d. olej, tektura 45.5x34.5 1.600-2.500 c.w. 1.300
2. Maurice Berg(1865-1920) Gdańsk. Długie Pobrzeże sygn.p.d. akwaforta 13.7x17.2 200-400 c.w. 150
3. Marc Chagall(1887-1985) Słońce z czerwonym koniem(„Derrière le Miroir” no 235, 1979, Mourlot #945) nsygn.
litografia barwna 31x42 1.800-2.500 c.w. 1.500
4. E. Chaumeil(XIX w.) Miasteczko Abville(1862) sygn.dat.p.d. akwarela, gwasz, papier/tektura 13.2x20.3 (w św.p-p)
600-1.000 c.w. 500
5. E. Chaumeil Pożegnanie-Wyjazd poborowego(1864) sygn.dat.p.d. akwarela, ołówek, papier/tektura
12.8x17.5 (w św.p-p) 600-1.000 c.w. 500
6. Auguste Delâtre(1822-1907) wg Charles-François Daubigny(1817-1878) Zachód słońca(Gazette des Beaux-Arts, 1859)
sygn.na płycie p.d. akwaforta 14.7x20.5 (przycięte marginesy) 400-600 c.w. 300
7. Edward Dwurnik(1943-2018) Kraków(2012) sygn.dat.p.d. akwarela, tempera, papier 55x46 14.000-20.000
c.w. 12.500
8. Herman [Zvi] Ehrman(1903-1993) Trzy gracje sygn.p.d. olej, płótno 68x55 6.500-9.000 c.w. 6.300
9. Léopold Flameng(1831-1911) wg Eugène Delacroix(1798-1863) Św.Sebastian(Gazette des Beaux-Arts, wyd. A.Delâtre,
1859) sygn.na płycie p.d. akwaforta 13.5x18.7 (przycięte marginesy) 400-600 c.w. 300
10. Léopold Flameng wg Alfred de Curzon(1820-1895) Psyche(Gazette des Beaux-Arts, wyd. A.Delâtre, 1859)
sygn.na płycie p.d. miedzioryt 23.5x14.5 (przycięte marginesy) 400-600 c.w. 300
11. Andrzej Gieraga(ur.1934) Bez tytułu-Szary(2007) sygn.dat.na odwrociu technika własna, płyta 70x70
16.000-19.000 c.w. 15.000
12. Wojciech Górski(ur.1958) Przestrzeń 7(2006) sygn.p.d. i sygn.dat.na odwrociu technika własna, płótno/płyta 70x100
2.000-3.000 c.w. 1.800
13. Joseph Grozer(ok.1755-?) wg Henry Singleton(1766-1839) Odpoczynek pasterzy(1798) sygn.na płycie p.d.
mezzotinta 56x43 1.000-1.500 c.w. 900
14. Joseph Grozer wg Henry Singleton Powrót z targu(1798) sygn.na płycie p.d. mezzotinta 56x42.8 1.000-1.500
c.w. 900
15. Władysław Grudziński(1875-1942) Łodzie na morzu sygn.p.d. akwarela, papier/tektura 21x30.5 800-1.000 c.w. 650
16. Edward Habdas(1939-2019) My z Kosmosu 15/90(1990) sygn.dat.p.d. olej, pilśnia 50x50 2.600-3.500 c.w. 2.300
17. Juliusz Holzmüller(1876-1932) Chata nad rzeką sygn.l.d. akwarela, gwasz, papier 26x34.5 800-1.500 c.w. 650
18. Roman Jakimowicz(1899-1964) Ostra Brama w Wilnie sygn.na klocku p.d. drzeworyt 18.5x14.2 300-600 c.w. 250
19. Stanisław Kamocki(1875-1944) Krucyfiks [Chrystus na krzyżu] sygn.p.d. olej, płótno 35x25 6.500-9.000 c.w. 5.900
20. N. Klonowska(XX w.) Portret kobiety w błękitnej bluzce sygn.p.d. pastel, papier 41.8x32.5 300-400 c.w. 200
21. Wacław Kondek(1917-1976) Ballada XI(1968) sygn.dat.p.d. tusz, papier 22.9x32.5; Ballada XXV(1968) sygn.dat.p.d.
tusz, papier 22.8x32.5 (rysunki we wspólnej oprawie) 2.000-3.500 c.w. 1.600
22. Wacław Kondek Dziewczyna(1960) nsygn. ceramika szkliwiona 26.5x14.5x17.5 2.500-4.000 c.w. 2.000
23. Halina [Helena] Korbik(1923-1989) Papużka(1971) sygn.dat.p.d. olej, płótno 55x46 2.100-3.000 c.w. 1.800
24. Kajetan Kosiński(1847-1935) Napad wilków sygn.p.d. akwarela, gwasz, papier/tektura 18.5x31 2.300-3.000
c.w. 1.900
25. Jan Kostka(1859-1937) Ulica Kopernika sygn.p.d. olej, sklejka 21x27 2.500-4.000 c.w. 1.900
26. Paul Ludwig Kowalczewski(1865-1910) Siewca sygn.Kowalczewski brąz, marmur wys.16 900-1.500 c.w. 750
27. Tomasz Kozłowski(ur.1982) Marilyn Monroe(2009) sygn.dat.p.d. olej, płótno 100x90 3.500-4.500 c.w. 3.100
28. Witold Krymarys(ur.1948) Sandra w sepii(2004) sygn.dat.na odwrociu fotografia (4/15) 40x30 (w św.p-p) 400-600
c.w. 300
29. Utagawa Kunisada(1786-1865) Pierwsze młode liście(Rozdział 34 z opowieści „Ima Genji nishiki-e awase”)
sygn.na klocku p.d. drzeworyt barwny 24.5x17.5 1.500-2.500 c.w. 1.100
30. Lech Kunka(1920-1978) Rzymski motyl(1977) sygn.dat.l.śr. akryl, płótno 100x135 15.000-20.000 c.w. 12.500
31. Jan Lebenstein(1930-1999) Radiogram - Portret(1973) sygn.dat.p.d. litografia barwna (57/100) 42.8x35 1.900-2.800
c.w. 1.650
32. Jan Lebenstein Radiogram - Portret II(1973) sygn.dat.p.d. litografia barwna (63/100) 65x34.5 1.900-2.800 c.w. 1.650
33. Jan Lebenstein Folwark zwierzęcy. Konstrukcja pierwszego wiatraka: świnie się nie przejmują(1974) sygn.p.d.
litografia barwna (67/100) 65.7x46.8 1.900-2.800 c.w. 1.650
34. Janusz Lityński(ur.1928) Pejzaż sygn.l.d. olej, tektura 13.7x40.8 1.300-2.500 c.w. 1.100
35. Albin Łubniewicz(1910-1986) Wilno sygn.p.d. gwasz, tektura 27.5x19 (w św.p-p) 2.500-3.500 c.w. 1.800
36. T. Mazurek(XX w.) Sarbinowo(1962) sygn.dat.p.d. olej, tektura 29.7x40.3 600-1.000 c.w. 450
37. Grzegorz Stefanoff Mendoly(1898-1966) Łódź na morzu(1934) sygn.dat.p.g. olej, tektura 50.5x35 5.500-7.000
c.w. 4.600
38. Dariusz Miliński(ur.1957) Autoportret z królewiczem zaklętym w żabę(2012) sygn.dat.l.d. olej, płótno 60x50
6.500-8.000 c.w. 6.200
39. Kazimierz Mitera(1897-1936) Sanary. Koń w zaprzęgu(1929) sygn.dat.p.d. akwarela, pastel, papier/tektura
19.5x26 (w św.p-p) 1.800-3.000 c.w. 1.500
40. Stefan Mrożewski(1894-1975) Studium męskiego aktu tyłem(1924) sygn.dat.p.d.sygn.na kam.l.d. litografia 45x25
900-1.500 c.w. 700
41. Stefan Mrożewski Widok na Ile de la Cité w Paryżu(1927) sygn.dat.p.d.sygn.na klocku p.d. drzeworyt (7/30) 9.2x9.2
600-800 c.w. 400
42. Stefan Mrożewski Wspomnienia-tryptyk(1934) sygn.dat.p.d.sygn.na klocku p.i l.d. drzeworyt (1/30) 27.3x10.9,
27.5x30.5, 27.5x10.9 2.500-3.500 c.w. 1.800
43. Stefan Mrożewski Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło-Pieśń XXIII sygn.p.d.sygn.na klocku l.d. drzeworyt
31.8x24.8 1.500-2.500 c.w. 1.000
44. Juliusz Narzyński(ur.1934) I widziałem /do Ap Cz.Miłosza(2001) sygn.dat.l.d. pastel olejny, papier 49x63.5
3.000-4.000 c.w. 2.600
45. Abraham Neumann(1873-1942) Tatry Zachodnie(1908) sygn.dat.l.d. olej, tektura 28x36.7 2.800-4.000 c.w. 2.500
46. Jerzy Panek(1918-2001) Autoportret(1995) sygn.dat.na odwrociu gwasz, tempera, papier 29.5x20.5 (w św.p-p)
1.600-3.000 c.w. 1.400
47. Józef Panfil(ur.1958) Martwa natura sygn.p.d. olej, płótno 41x61 6.000-8.000 c.w. 5.000
48. Adam Pełczyński(1865-1926) Pejzaż z Szymbarku(1925) sygn.dat.l.d. olej, płótno 70.5x95 7.000-8.500 c.w. 6.300
49. Jerzy Piotrowicz(ur.1943) „Curbet maluje pejzaż”(1996) sygn.dat.p.d. olej, płótno 92x73 6.500-8.000 c.w. 5.700
50. Henryk Płóciennik(ur.1933) Miodowy miesiąc(6A)[1984] sygn.p.d.dat.śr.d. autocynkografia 44.8x32.2 3.000-4.000
c.w. 2.500
51. Henryk Połubiński(ur.1922) Dar Pomorza(1965) sygn.p.d.dat.śr.d. linoryt 31.7x22.2 500-1.000 c.w. 450
52. Jan Lambert-Rucki(1888-1967) Medalik Madonna z Dzieciątkiem sygn.J.LAMBERT/ FRANCE/ RUCKI/ liść klonu
w rombie srebro pr.800, 2 g, 2.4x1.4 450-600 c.w. 300
53. Antoni Starczewski(1924-2000) CLG no(1998) sygn.dat.p.d. serigrafia (3/10) 55.3x56.7 1.800-3.000 c.w. 1.500
54. Antoni Starczewski ClGMFno(1998) sygn.dat.p.d. serigrafia (5/10) 56.5x57 1.800-3.000 c.w. 1.500
55. Henryk Strumiłło(1934-2000) Kompozycja(1963) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno 100x69.5 7.000-12.000
c.w. 6.000
56. Janusz Strzałecki-Jast(1902-1983) Martwa natura sygn.l.d. olej, tektura 54.5x62.5 3.000-5.000 c.w. 2.500
57. Konstanty Szewczenko(1910-1991) Rybak sygn.l.d. olej, sklejka 20.8x14.5 1.100-1.800 c.w. 1.000
58. Roman Szluha(1890-1963) Widok na podwórko sygn.l.d. olej, tektura (pęknięcie na środku) 27x25 1.600-3.000
c.w. 1.300
59. Maurycy Trębacz(1861-1941) Dalie i róże sygn.p.g. olej, sklejka 60x69.5 13.000-18.000 c.w. 10.000
60. Theodor Urtnowski(1881-1963) Gdańsk. Nad Motławą sygn.l.d. olej, płótno 56.5x76.5 4.500-6.000 c.w. 3.800
61. Theodor Urtnowski Kościół Mariacki w Gdańsku sygn.na kam.p.d. litografia barwna (podklejona na tekturze)
41.5x54.5 750-900 c.w. 650
62. Bolesław Utkin(1913-1993) Koło-kwadrat-trójkąt sygn.p.d. technika własna, olej, sklejka śr. 77.5 16.000-24.000
c.w. 12.000
63. Eugeniusz Waniek(1906-2009) Drzewo wolności(1964) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, płótno 70x50 17.000-19.000
c.w. 15.000
64. Józef Wasiołek(1921-2008) Słoneczniki sygn.l.d. olej, płótno 50x38 4.000-6.000 c.w. 3.500
65. Józef Wasiołek Kwiaty w białym dzbanku sygn.p.d. olej, płótno 41x33 3.000-4.000 c.w. 2.700
66. Józef Wasiołek Kwiaty sygn.l.d. olej, pilśnia 23.7x14.5 2.000-3.000 c.w. 1.500
67. Jan Wojnarski(1879-1937) Pejzaż sygn.l.d. olej, płótno/tektura 15.5x25 2.500-3.500 c.w. 1.900
68. Jan J.Wroniecki(1890-1948) Macierzyństwo(1919) sygn.dat.p.d. kredka, papier 41x28 3.500-5.000 c.w. 2.500
69. Michał Gorstkin Wywiórski(1861-1926) Roztopy sygn.l.d. olej, płótno dublowane 68.5x85.5 27.000-35.000
c.w. 25.000
70. Eugeniusz Zak(1884-1929) Włóczęga(z „La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand, dessins hors-texte
par Eugéne Zak”, Paris 1929) nsygn. miękki werniks 15.7x9 800-1.200 c.w. 750
71. Krystyn Zieliński(1929-2007) XIX(1989) nsygn.na odwrociu nalepka autorska akryl, pilśnia 60.7x35.7 4.000-6.000
c.w. 3.200
72. Krystyn Zieliński Nieobrazy(1973/75) sygn.dat.na odwrociu akwarela, papier/tektura 73.5x83.5 (sześciobok)
4.000-6.000 c.w. 3.000
73. Krystyn Zieliński Bez tytułu(1972) nsygn.(na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez Marię Zielińską, żonę artysty)
collage fotograficzny, tektura 37.6x47.3 1.600-3.000 c.w. 1.300
74. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1946/47) Pędzący zaprzęg sygn.p.d. olej, sklejka 17.5x25 3.500-5.000 c.w. 2.600
75. A.N.(pocz.XX w.) Pocztówki-3 szt.: Beduin na ośle, Zachód słońca, Nokturn nsygn. akwarela, papier 9x14, 14.9.1,
13.9x9 1.000-2.500 c.w. 900
76. A.N.(XX w.) Scena rodzinna w wiejskiej chacie nieczytelne napisy p.d. olej, tektura 48.3x58.3 700-1.500 c.w. 500
77. A.N.(I poł.XX w.) Wrocław. Ostrów Tumski sygn.p.d. akwaforta, akwarela 14.7x19.2 250-400 c.w. 150
78. Legenda Tatr(2003) Książka artystyczna. wyd. Jacek Wdzięczak Press, opracowanie graficzne: Andrzej M.Bartczak,
wybór tekstów: Jan Fudala, (brak okładki) papier czerpany, frottage 48x33.5 (złożona) 1.500-2.000 c.w. 1.300
79. 4 grafiki z teki „Konfrontacje 1963”: Artur Brunsz(ur.1929) Struktura sygn.p.d.dat.l.d. litografia 18x16.2;
Tadeusz Dominik(1928-2014) Bez tytułu sygn.na płycie p.d. autooffset 11.7x16.5; Juliusz Woźniak(ur.1931) Dziura
sygn.dat.p.d. litografia 16.2x9; Krystyn Zieliński(1929-2007) Bez tytułu sygn.l.d. litografia 18.2x14.6
1.000-1.500 c.w. 800
80. A.N.(XIX/XX w.) Zestaw 4 miniatur-Damy w strojach z XVIII w. nsygn. akwarela na kości, metal, wym. miniatury
8x6.5, wym. ramki 14.2x12.5 6.000-10.000 c.w. 5.000
81. Bomboniera(Drezno, Selb, przed 1949) sygn.D pod koroną [dawniej malarnia Heleny Wolfsohn] /korona między
pałkami berła/ Rosenthal/ SELB BAVARIA/ VERSAILLES porcelana biała, malowana, złocenie, 5x20.5x20.5
900-1.500 c.w. 750
82. Figurka Dziewczyna z winogronami(Miśnia, pocz.XX w.) sygn.skrzyżowane miecze (dwukrotnie przekreślone
w szkliwie) porcelana biała, malowana, złocenie, wys.13.5, niewielki ubytek 750-900 c.w. 630
83. Figurka Niedźwiedź(Ćmielów, l.60.XX w.) sygn.Ć w trójkącie/ ĆMIELÓW/ MADE/ IN POLAND/ C-507-968/ 4/ 55,-zł
[proj. 1958, Stanisław Olszanowski] porcelana biała, malowana, wys.23, niewielki ubytek przy podstawie
1.500-2.500 c.w. 1.250
84. Figurka Pingwin(Ćmielów, l.60.XX w.) sygn.Ć w trójkącie/ ĆMIELÓW/ C 600-900/ 19/ dalsza część sygnatury zatarta
[proj. 1957, Mieczysław Naruszewicz(1923-2006)] porcelana biała, malowana, wys.18.5 1.200-2.000 c.w. 1.000
85. Mlecznik(Niemcy, poł.XIX w.) sygn.BUSCH srebro, pr.12, 87.7 g, wys.7 600-800 c.w. 500
86. Kabaret na przyprawy(l.30.XX w.) sygn.na tarczy: skrzyżowane halabardy/ CED szkło, plater, 21x25x6 750-900
c.w. 630
87. Papierośnica damska(pocz.XX w.) sygn.130/ LQ/ korona w otoku/ 900 srebro pr. 900, 77.8 g, emalia, wnętrze złocone,
0.8x8.2x5.2 1.500-2.500 c.w. 1.250
88. Patera secesyjna z figurą kobiety i dwójką dzieci(I ćw.XX w.) nsygn. cyna, szkło, wys.34 1.200-2.500 c.w. 1.000
89. Paterka(Polska, l.30.XX w.) sygn.dwie mało czytelne punce: główka/ JC (?) srebro pr.3, 85.6 g, wys. 6.5, śr. 14.5
400-600 c.w. 320
90. Wazon art déco z postaciami kobiet(l.30.XX w.) nsygn. szkło barwione szare, wys.20 1.200-2.000 c.w. 1.000
91. Żardiniera w typie art déco(Belgia, XX w.) sygn. VAL ST LAMBERT/ BELGIQUE szkło barwione szaro-zielone,
10x32x12.5 900-1.500 c.w. 750
Zdjęcia obiektów wystawionych na aukcję znajdują się na stronach internetowych: www.ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl, www.artprice.com i www.onebid.pl.
Objaśnienia skrótów: c.w.- cena wywoławcza, ct- karat. e.a.- odbitka atorska (poza nakładem), kam.-kamień, k.-koniec, nsygn.-nie sygnowany, pr.-próba, sygn.-sygnowany, l.d.-lewy dół, p.d.-prawy dół, śr.-środek, w św.p-p - w świetle passe-partout.
Wymiary dzieł podane są w centymetrach, ceny w nowych polskich złotych. Firma zastrzega sobie prawo do wycofania dzieła z aukcji bez podania przyczyn.
Dzieła wystawione na licytację można oglądać w Galerii Rynku Sztuki, ul. Wschodnia 69 (róg ul. Narutowicza, I piętro) po wcześniejszym umówieniu spotkania.
Dom aukcyjny przyjmuje obiekty na 211. Aukcję Dzieł Sztuki, która odbędzie się w dniu 06.06.2020 r.
RYNEK SZTUKI reprezentowany jest w Nowym Targu przez firmę Polskie Rękodzieło, tel. 18 201 2793
Terminy aukcji w 2020 roku:
50 Aukcja Promocyjna - sobota, 09.05.2020 r., godz. 12:00
211 Aukcja Dzieł Sztuki - sobota, 06.06.2020 r., godz. 12:00
51 Aukcja Promocyjna - sobota, 04.07.2020 r., godz. 12:00
52 Aukcja Promocyjna - sobota, 05.09.2020 r., godz. 12:00
212 Aukcja Dzieł Sztuki - sobota, 19.09.2020 r., godz. 12:00
213 Aukcja Dzieł Sztuki - sobota, 24.10.2020 r., godz. 12:00
53 Aukcja Promocyjna - sobota, 21.11.2020 r., godz. 12:00
214 Aukcja Dzieł Sztuki - sobota, 05.12.2020 r., godz. 12:00
Dom Aukcyjny Rynek Sztuki
- 25-04-2020 godz 12:00
Kategoria
SztukaAdres
Łódź, ul. Wschodnia 69Kontakt
tel. 42 630 47 79