210. Aukcja Dzieł Sztuki | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
8 + 2 =

210. Aukcja Dzieł Sztuki

Obraz Maurycego Trębacza

Pomimo pandemii rynek sztuki w Polsce działa. Większość firm, w tym domy aukcyjne, już od dawna korzysta z możliwości sprzedaży przez internet. W Łodzi dom aukcyjny Rynek Sztuki postawił na sprzedaż internetową jako jeden z pierwszych w kraju. W sobotę odbędzie się aukcja bez udziału publiczności - można licytować przez internet lub telefon.
Za każdym razem prezentacja oferty aukcyjnej i licytacje odbywają się w salonie firmy przy ul. Wschodniej 69, ale większość kupujących zapoznaje się z ofertą i dokonuje zakupów korzystając ze strony www.ryneksztuki.eu lub portali Artinfo.pl i Onebid.pl. Dlatego wybuch epidemii nie zmienił planów i tak jak zapowiedziano wcześniej, aukcja odbędzie się w terminie, tj. w sobotę 25 kwietnia.

Jednym z ciekawszych obrazów w ofercie, zwłaszcza dla łodzian, są „Dalie i róże” Maurycego Trębacza, malarza popularnego w okresie międzywojennym zarówno w stolicy, jak i w naszym mieście. Artysta należał do grona Żydów tworzących w duchu postimpresjonizmu, mieszkał w Łodzi i tu zmarł w getcie. Cena wywoławcza płótna zachęca do kupowania – tylko 10.000 zł. W podobnej manierze utrzymane są droższe „Roztopy” Michała Gorstkin Wywiórskiego (z ceną wywoławczą 25.000 zł). Łącznie na aukcji wystawiono 91 obiektów, oprócz obrazów także grafiki i rzemiosło artystyczne, i w każdej z kategorii kolekcjonerzy dzieł sztuki powinni znaleźć coś interesującego.

Ofertę można oglądać na www.ryneksztuki.eu, a kontakt z organizatorami aukcji możliwy jest pod adresem e-mail: galeria@ryneksztuki.lodz.pl lub telefonicznie: 42 630 4779 i 509 922 593.
Aukcja odbędzie się bez udziału publiczności, ale licytować można zarówno przez telefon jak również on-line za pośrednictwem portali onebid.pl i artinfo.pl. Można też składać zlecenia z limitem cenowym. Licytacja rozpocznie się o godz. 12:00.

210. Aukcja Dzieł Sztuki
Sala aukcyjna Rynku Sztuki, ul. Wschodnia 69 (róg Narutowicza, I piętro), sobota, 25 kwietnia 2020 r., godz. 12:00

W przypadku pytań - kontakt: mailowy: galeria@ryneksztuki.lodz.pl lub telefoniczny: 509 922 593 i 798 200 131.

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 18% opłata manipulacyjna domu aukcyjnego. Regulamin aukcji dostępny jest na stronie www.ryneksztuki.eu

1. Willy Aschmann(XX w.) Pasaż uliczny w Hamburgu sygn.p.d.   olej, tektura   45.5x34.5   1.600-2.500   c.w. 1.300
2. Maurice Berg(1865-1920) Gdańsk. Długie Pobrzeże sygn.p.d.     akwaforta   13.7x17.2     200-400   c.w. 150
3. Marc Chagall(1887-1985) Słońce z czerwonym koniem(„Derrière le Miroir” no 235, 1979, Mourlot #945) nsygn.
    litografia barwna    31x42   1.800-2.500    c.w. 1.500
4. E. Chaumeil(XIX w.) Miasteczko Abville(1862) sygn.dat.p.d.   akwarela, gwasz, papier/tektura  13.2x20.3 (w św.p-p)
    600-1.000   c.w. 500
5. E. Chaumeil Pożegnanie-Wyjazd poborowego(1864) sygn.dat.p.d.    akwarela, ołówek, papier/tektura
    12.8x17.5 (w św.p-p)     600-1.000   c.w. 500
6. Auguste Delâtre(1822-1907) wg Charles-François Daubigny(1817-1878) Zachód słońca(Gazette des Beaux-Arts, 1859)
     sygn.na płycie p.d.     akwaforta     14.7x20.5 (przycięte marginesy)    400-600   c.w. 300
7. Edward Dwurnik(1943-2018) Kraków(2012) sygn.dat.p.d.    akwarela, tempera, papier  55x46   14.000-20.000
     c.w. 12.500
8. Herman [Zvi] Ehrman(1903-1993) Trzy gracje sygn.p.d.   olej, płótno  68x55   6.500-9.000  c.w. 6.300
9. Léopold Flameng(1831-1911) wg Eugène Delacroix(1798-1863) Św.Sebastian(Gazette des Beaux-Arts, wyd. A.Delâtre,
    1859) sygn.na płycie p.d.     akwaforta   13.5x18.7 (przycięte marginesy)   400-600   c.w. 300
10. Léopold Flameng wg Alfred de Curzon(1820-1895) Psyche(Gazette des Beaux-Arts, wyd. A.Delâtre, 1859)
      sygn.na płycie p.d.     miedzioryt   23.5x14.5 (przycięte marginesy)  400-600   c.w. 300
11. Andrzej Gieraga(ur.1934) Bez tytułu-Szary(2007) sygn.dat.na odwrociu    technika własna, płyta   70x70
     16.000-19.000   c.w. 15.000
12. Wojciech Górski(ur.1958) Przestrzeń 7(2006) sygn.p.d. i sygn.dat.na odwrociu   technika własna, płótno/płyta   70x100
      2.000-3.000   c.w. 1.800
13. Joseph Grozer(ok.1755-?) wg Henry Singleton(1766-1839) Odpoczynek pasterzy(1798) sygn.na płycie p.d.
      mezzotinta   56x43   1.000-1.500   c.w. 900
14. Joseph Grozer wg Henry Singleton Powrót z targu(1798) sygn.na płycie p.d.     mezzotinta    56x42.8   1.000-1.500
      c.w. 900
15. Władysław Grudziński(1875-1942) Łodzie na morzu sygn.p.d.  akwarela, papier/tektura   21x30.5   800-1.000   c.w. 650
16. Edward Habdas(1939-2019) My z Kosmosu 15/90(1990) sygn.dat.p.d.   olej, pilśnia  50x50   2.600-3.500   c.w. 2.300
17. Juliusz Holzmüller(1876-1932) Chata nad rzeką sygn.l.d.   akwarela, gwasz, papier    26x34.5     800-1.500   c.w. 650
18. Roman Jakimowicz(1899-1964) Ostra Brama w Wilnie sygn.na klocku p.d.  drzeworyt  18.5x14.2   300-600    c.w. 250
19. Stanisław Kamocki(1875-1944) Krucyfiks [Chrystus na krzyżu] sygn.p.d.    olej, płótno  35x25   6.500-9.000  c.w. 5.900
20. N. Klonowska(XX w.) Portret kobiety w błękitnej bluzce sygn.p.d.    pastel, papier    41.8x32.5    300-400    c.w. 200
21. Wacław Kondek(1917-1976) Ballada XI(1968) sygn.dat.p.d.  tusz, papier   22.9x32.5; Ballada XXV(1968) sygn.dat.p.d.
      tusz, papier   22.8x32.5 (rysunki we wspólnej oprawie)    2.000-3.500    c.w. 1.600
22. Wacław Kondek Dziewczyna(1960) nsygn.   ceramika szkliwiona    26.5x14.5x17.5   2.500-4.000   c.w. 2.000
23. Halina [Helena] Korbik(1923-1989) Papużka(1971) sygn.dat.p.d.     olej, płótno    55x46   2.100-3.000   c.w. 1.800
24. Kajetan Kosiński(1847-1935) Napad wilków sygn.p.d.    akwarela, gwasz, papier/tektura    18.5x31    2.300-3.000
      c.w. 1.900
25. Jan Kostka(1859-1937) Ulica Kopernika sygn.p.d.    olej, sklejka   21x27   2.500-4.000  c.w. 1.900
26. Paul Ludwig Kowalczewski(1865-1910) Siewca sygn.Kowalczewski    brąz, marmur   wys.16    900-1.500   c.w. 750
27. Tomasz Kozłowski(ur.1982) Marilyn Monroe(2009) sygn.dat.p.d.    olej, płótno  100x90     3.500-4.500  c.w. 3.100
28. Witold Krymarys(ur.1948) Sandra w sepii(2004) sygn.dat.na odwrociu    fotografia (4/15)  40x30 (w św.p-p)    400-600
      c.w. 300
29. Utagawa Kunisada(1786-1865) Pierwsze młode liście(Rozdział 34 z opowieści „Ima Genji nishiki-e awase”)
      sygn.na klocku p.d.      drzeworyt barwny    24.5x17.5    1.500-2.500   c.w. 1.100
30. Lech Kunka(1920-1978) Rzymski motyl(1977) sygn.dat.l.śr.     akryl, płótno    100x135   15.000-20.000  c.w. 12.500
31. Jan Lebenstein(1930-1999) Radiogram - Portret(1973) sygn.dat.p.d.   litografia barwna (57/100)   42.8x35  1.900-2.800
      c.w. 1.650
32. Jan Lebenstein Radiogram - Portret II(1973) sygn.dat.p.d.   litografia barwna (63/100)  65x34.5  1.900-2.800   c.w. 1.650
33. Jan Lebenstein Folwark zwierzęcy. Konstrukcja pierwszego wiatraka: świnie się nie przejmują(1974)  sygn.p.d.
      litografia barwna (67/100)      65.7x46.8    1.900-2.800   c.w. 1.650
34. Janusz Lityński(ur.1928) Pejzaż sygn.l.d.     olej, tektura     13.7x40.8  1.300-2.500    c.w. 1.100
35. Albin Łubniewicz(1910-1986) Wilno sygn.p.d.    gwasz, tektura   27.5x19 (w św.p-p)   2.500-3.500  c.w. 1.800
36. T. Mazurek(XX w.) Sarbinowo(1962) sygn.dat.p.d.    olej, tektura   29.7x40.3   600-1.000   c.w. 450
37. Grzegorz Stefanoff Mendoly(1898-1966) Łódź na morzu(1934) sygn.dat.p.g.    olej, tektura  50.5x35  5.500-7.000
      c.w. 4.600
38. Dariusz Miliński(ur.1957) Autoportret z królewiczem zaklętym w żabę(2012) sygn.dat.l.d.    olej, płótno   60x50
      6.500-8.000    c.w. 6.200
39. Kazimierz Mitera(1897-1936) Sanary. Koń w zaprzęgu(1929) sygn.dat.p.d.      akwarela, pastel, papier/tektura
      19.5x26 (w św.p-p)    1.800-3.000    c.w. 1.500
40. Stefan Mrożewski(1894-1975) Studium męskiego aktu tyłem(1924) sygn.dat.p.d.sygn.na kam.l.d.    litografia   45x25
      900-1.500    c.w. 700
41. Stefan Mrożewski Widok na Ile de la Cité w Paryżu(1927) sygn.dat.p.d.sygn.na klocku p.d.     drzeworyt (7/30)    9.2x9.2
      600-800   c.w. 400
42. Stefan Mrożewski Wspomnienia-tryptyk(1934) sygn.dat.p.d.sygn.na klocku p.i l.d.    drzeworyt (1/30)   27.3x10.9,
      27.5x30.5, 27.5x10.9     2.500-3.500    c.w. 1.800
43. Stefan Mrożewski Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło-Pieśń XXIII sygn.p.d.sygn.na klocku l.d.    drzeworyt
      31.8x24.8   1.500-2.500    c.w. 1.000
44. Juliusz Narzyński(ur.1934) I widziałem /do Ap Cz.Miłosza(2001) sygn.dat.l.d.      pastel olejny, papier   49x63.5
      3.000-4.000    c.w. 2.600
45. Abraham Neumann(1873-1942) Tatry Zachodnie(1908) sygn.dat.l.d.   olej, tektura   28x36.7   2.800-4.000  c.w. 2.500
46. Jerzy Panek(1918-2001) Autoportret(1995) sygn.dat.na odwrociu     gwasz, tempera, papier   29.5x20.5 (w św.p-p)
      1.600-3.000   c.w. 1.400
47. Józef Panfil(ur.1958) Martwa natura sygn.p.d.     olej, płótno    41x61    6.000-8.000   c.w. 5.000
48. Adam Pełczyński(1865-1926) Pejzaż z Szymbarku(1925) sygn.dat.l.d.   olej, płótno  70.5x95   7.000-8.500   c.w. 6.300
49. Jerzy Piotrowicz(ur.1943) „Curbet maluje pejzaż”(1996) sygn.dat.p.d.   olej, płótno  92x73    6.500-8.000  c.w. 5.700
50. Henryk Płóciennik(ur.1933) Miodowy miesiąc(6A)[1984] sygn.p.d.dat.śr.d.   autocynkografia    44.8x32.2    3.000-4.000
      c.w. 2.500
51. Henryk Połubiński(ur.1922) Dar Pomorza(1965) sygn.p.d.dat.śr.d.     linoryt     31.7x22.2    500-1.000    c.w. 450
52. Jan Lambert-Rucki(1888-1967) Medalik Madonna z Dzieciątkiem sygn.J.LAMBERT/ FRANCE/ RUCKI/ liść klonu
      w rombie   srebro pr.800, 2 g, 2.4x1.4      450-600    c.w. 300
53. Antoni Starczewski(1924-2000) CLG no(1998) sygn.dat.p.d.    serigrafia (3/10)   55.3x56.7   1.800-3.000   c.w. 1.500
54. Antoni Starczewski ClGMFno(1998) sygn.dat.p.d.     serigrafia (5/10)  56.5x57     1.800-3.000   c.w. 1.500
55. Henryk Strumiłło(1934-2000) Kompozycja(1963) sygn.dat.na odwrociu   olej, płótno   100x69.5  7.000-12.000
      c.w. 6.000
56. Janusz Strzałecki-Jast(1902-1983) Martwa natura sygn.l.d.    olej, tektura  54.5x62.5   3.000-5.000   c.w. 2.500
57. Konstanty Szewczenko(1910-1991) Rybak sygn.l.d.   olej, sklejka   20.8x14.5    1.100-1.800  c.w. 1.000
58. Roman Szluha(1890-1963) Widok na podwórko sygn.l.d.     olej, tektura (pęknięcie na środku)  27x25    1.600-3.000
      c.w. 1.300
59. Maurycy Trębacz(1861-1941) Dalie i róże sygn.p.g.    olej, sklejka    60x69.5    13.000-18.000   c.w. 10.000
60. Theodor Urtnowski(1881-1963) Gdańsk. Nad Motławą sygn.l.d.    olej, płótno   56.5x76.5   4.500-6.000   c.w. 3.800
61. Theodor Urtnowski Kościół Mariacki w Gdańsku sygn.na kam.p.d.      litografia barwna (podklejona na tekturze)
      41.5x54.5    750-900   c.w. 650
62. Bolesław Utkin(1913-1993) Koło-kwadrat-trójkąt sygn.p.d.   technika własna, olej, sklejka    śr. 77.5    16.000-24.000
      c.w. 12.000
63. Eugeniusz Waniek(1906-2009) Drzewo wolności(1964) sygn.p.d.dat.na odwrociu   olej, płótno  70x50   17.000-19.000
     c.w. 15.000
64. Józef Wasiołek(1921-2008) Słoneczniki sygn.l.d.   olej, płótno  50x38    4.000-6.000    c.w. 3.500
65. Józef Wasiołek Kwiaty w białym dzbanku sygn.p.d.   olej, płótno    41x33    3.000-4.000    c.w. 2.700
66. Józef Wasiołek Kwiaty sygn.l.d.   olej, pilśnia   23.7x14.5    2.000-3.000    c.w. 1.500
67. Jan Wojnarski(1879-1937) Pejzaż sygn.l.d.     olej, płótno/tektura   15.5x25    2.500-3.500   c.w. 1.900
68. Jan J.Wroniecki(1890-1948) Macierzyństwo(1919) sygn.dat.p.d.     kredka, papier    41x28    3.500-5.000  c.w. 2.500
69. Michał Gorstkin Wywiórski(1861-1926) Roztopy sygn.l.d.   olej, płótno dublowane   68.5x85.5    27.000-35.000
      c.w. 25.000
70. Eugeniusz Zak(1884-1929) Włóczęga(z „La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand, dessins hors-texte
      par Eugéne Zak”, Paris 1929) nsygn.   miękki werniks   15.7x9    800-1.200  c.w. 750
71. Krystyn Zieliński(1929-2007) XIX(1989) nsygn.na odwrociu nalepka autorska    akryl, pilśnia    60.7x35.7   4.000-6.000
      c.w. 3.200
72. Krystyn Zieliński Nieobrazy(1973/75) sygn.dat.na odwrociu     akwarela, papier/tektura  73.5x83.5 (sześciobok)
      4.000-6.000   c.w. 3.000
73. Krystyn Zieliński Bez tytułu(1972) nsygn.(na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez Marię Zielińską, żonę artysty)
      collage fotograficzny, tektura   37.6x47.3    1.600-3.000   c.w. 1.300
74. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1946/47) Pędzący zaprzęg sygn.p.d.   olej, sklejka  17.5x25  3.500-5.000    c.w. 2.600
75. A.N.(pocz.XX w.) Pocztówki-3 szt.: Beduin na ośle, Zachód słońca, Nokturn nsygn.    akwarela, papier   9x14, 14.9.1,
     13.9x9      1.000-2.500   c.w. 900
76. A.N.(XX w.) Scena rodzinna w wiejskiej chacie nieczytelne napisy p.d.  olej, tektura  48.3x58.3   700-1.500   c.w. 500
77. A.N.(I poł.XX w.) Wrocław. Ostrów Tumski sygn.p.d.     akwaforta, akwarela    14.7x19.2     250-400   c.w. 150
78. Legenda Tatr(2003) Książka artystyczna. wyd. Jacek Wdzięczak Press, opracowanie graficzne: Andrzej M.Bartczak,
      wybór tekstów: Jan Fudala, (brak okładki)    papier czerpany, frottage   48x33.5 (złożona)     1.500-2.000   c.w. 1.300
79. 4 grafiki z teki „Konfrontacje 1963”: Artur Brunsz(ur.1929) Struktura sygn.p.d.dat.l.d.    litografia  18x16.2;
     Tadeusz Dominik(1928-2014) Bez tytułu sygn.na płycie p.d.    autooffset   11.7x16.5; Juliusz Woźniak(ur.1931) Dziura
     sygn.dat.p.d.   litografia   16.2x9; Krystyn Zieliński(1929-2007) Bez tytułu sygn.l.d.      litografia   18.2x14.6
    1.000-1.500    c.w. 800
80. A.N.(XIX/XX w.) Zestaw 4 miniatur-Damy w strojach z XVIII w. nsygn.    akwarela na kości, metal, wym. miniatury
      8x6.5, wym. ramki 14.2x12.5     6.000-10.000    c.w. 5.000
81. Bomboniera(Drezno, Selb, przed 1949) sygn.D pod koroną [dawniej malarnia Heleny Wolfsohn] /korona między
      pałkami berła/ Rosenthal/ SELB BAVARIA/ VERSAILLES     porcelana biała, malowana, złocenie, 5x20.5x20.5
     900-1.500   c.w. 750
82. Figurka Dziewczyna z winogronami(Miśnia, pocz.XX w.) sygn.skrzyżowane miecze (dwukrotnie przekreślone
     w szkliwie)   porcelana biała, malowana, złocenie, wys.13.5, niewielki ubytek     750-900   c.w. 630
83. Figurka Niedźwiedź(Ćmielów, l.60.XX w.) sygn.Ć w trójkącie/ ĆMIELÓW/ MADE/ IN POLAND/ C-507-968/ 4/ 55,-zł
     [proj. 1958, Stanisław Olszanowski]   porcelana biała, malowana, wys.23, niewielki ubytek przy podstawie
     1.500-2.500    c.w. 1.250
84. Figurka Pingwin(Ćmielów, l.60.XX w.) sygn.Ć w trójkącie/ ĆMIELÓW/ C 600-900/ 19/ dalsza część sygnatury zatarta
     [proj. 1957, Mieczysław Naruszewicz(1923-2006)]    porcelana biała, malowana, wys.18.5  1.200-2.000   c.w. 1.000
85. Mlecznik(Niemcy, poł.XIX w.) sygn.BUSCH     srebro, pr.12, 87.7 g, wys.7      600-800   c.w. 500
86. Kabaret na przyprawy(l.30.XX w.) sygn.na tarczy: skrzyżowane halabardy/ CED    szkło, plater, 21x25x6    750-900
      c.w. 630
87. Papierośnica damska(pocz.XX w.) sygn.130/ LQ/ korona w otoku/ 900    srebro pr. 900, 77.8 g, emalia, wnętrze złocone,
      0.8x8.2x5.2   1.500-2.500  c.w. 1.250
88. Patera secesyjna z figurą kobiety i dwójką dzieci(I ćw.XX w.) nsygn.     cyna, szkło, wys.34     1.200-2.500   c.w. 1.000
89. Paterka(Polska, l.30.XX w.) sygn.dwie mało czytelne punce: główka/ JC (?)   srebro pr.3, 85.6 g, wys. 6.5, śr. 14.5
     400-600   c.w. 320
90. Wazon art déco z postaciami kobiet(l.30.XX w.) nsygn.     szkło barwione szare, wys.20    1.200-2.000   c.w. 1.000
91. Żardiniera w typie art déco(Belgia, XX w.) sygn. VAL ST LAMBERT/ BELGIQUE     szkło barwione szaro-zielone,
     10x32x12.5   900-1.500   c.w. 750

Zdjęcia obiektów wystawionych na aukcję znajdują się na stronach internetowych: www.ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl, www.artprice.com i www.onebid.pl.

Objaśnienia skrótów: c.w.- cena wywoławcza,  ct- karat. e.a.- odbitka atorska (poza nakładem), kam.-kamień, k.-koniec, nsygn.-nie sygnowany, pr.-próba, sygn.-sygnowany,  l.d.-lewy dół,  p.d.-prawy dół,  śr.-środek, w św.p-p - w świetle passe-partout.
Wymiary dzieł podane są w centymetrach, ceny w nowych polskich złotych. Firma zastrzega sobie prawo do wycofania dzieła z aukcji bez podania przyczyn.

Dzieła wystawione na licytację można oglądać w Galerii Rynku Sztuki, ul. Wschodnia 69 (róg ul. Narutowicza, I piętro) po wcześniejszym umówieniu spotkania.
Dom aukcyjny przyjmuje obiekty na 211. Aukcję Dzieł Sztuki, która odbędzie się w dniu 06.06.2020 r.
RYNEK SZTUKI reprezentowany jest w Nowym Targu przez firmę Polskie Rękodzieło, tel. 18 201 2793

Terminy aukcji w 2020 roku:

50 Aukcja Promocyjna - sobota, 09.05.2020 r., godz. 12:00
211 Aukcja Dzieł Sztuki - sobota, 06.06.2020 r., godz. 12:00
51 Aukcja Promocyjna - sobota, 04.07.2020 r., godz. 12:00
52 Aukcja Promocyjna - sobota, 05.09.2020 r., godz. 12:00
212 Aukcja Dzieł Sztuki - sobota, 19.09.2020 r., godz. 12:00
213 Aukcja Dzieł Sztuki - sobota, 24.10.2020 r., godz. 12:00
53 Aukcja Promocyjna - sobota, 21.11.2020 r., godz. 12:00
214 Aukcja Dzieł Sztuki - sobota, 05.12.2020 r., godz. 12:00
Dom Aukcyjny Rynek Sztuki
  • 25-04-2020 godz 12:00

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Wschodnia 69

Kontakt

tel. 42 630 47 79