211. Aukcja Dzieł Sztuki | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
7 + 5 =

211. Aukcja Dzieł Sztuki

Praca Bolesława Utkina

W najbliższą sobotę 6 VI łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na 211. Aukcję Dzieł Sztuki. Oferta zawiera 107 pozycji, przede wszystkim obrazy i grafiki, ale też kilkanaście obiektów z kategorii rzemiosła artystycznego. Kupić można zarówno malarstwo realistyczne, jak płótno Konstantego Mackiewicza pt. „Miasto” czy martwą naturę Józefa Panfila, jak i dzieła abstrakcyjne łódzkich awangardzistów: Lecha Kunki, Bolesława Utkina, Krystyna Zielińskiego i Andrzeja Gieragi.
Z grafik warte uwagi są litografia Aleksandra Orłowskiego „Piwniczy odkorkowujący butelkę” z początku XIX wieku, drzeworyty Stefana Mrożewskiego, jak również barwna odbitka Marca Chagalla.
Ze względu na pandemię, aukcja przede wszystkim będzie się rozgrywać w przestrzeni wirtualnej na portalach www.onebid.pl i www.artinfo.pl. Część klientów będzie zapewne licytować telefonicznie, ale chętni do osobistego odwiedzenia galerii również są mile widziani. Oferta aukcyjna jest prezentowana w salonie firmy przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze oraz na stronie www.ryneksztuki.eu. Licytacja rozpocznie się o godz. 12.

Ze względu na zmniejszenie ograniczeń związanych z międzyludzkimi kontaktami Rynek Sztuki planuje już kolejne imprezy – 4 VII odbędzie się 51. Aukcja Promocyjna, zaś sezon wakacyjny otworzy wystawa „Batiki z Zachodniej Afryki”, która prezentowana będzie w Galerii ELart.