218. Aukcja Dzieł Sztuki | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =

218. Aukcja Dzieł Sztuki

Grafika Henryka Płóciennika

W sobotę 12 VI o godz. 12 łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na 218. aukcję obrazów, grafik, rzeźb i rzemiosła artystycznego. Licytować będzie można 121 obiektów, zarówno powstałych w XIX i XX wieku, jak i stworzonych przez współczesnych artystów.
Wśród obrazów popularnych malarzy z lat minionych wymienić należy dzieła Stanisława Górskiego „Portret kobiety z różami”, Feliksa Michała Wygrzywalskiego „Przypływ”, Wincentego Wodzinowskiego „Plotki” i dwie małe kompozycje Ignacego Zygmuntowicza „Dorożka na placu” oraz „Myśliwi przy ognisku”.

Bogato reprezentowana jest twórczość łódzkiego środowiska plastycznego, mi.in. kolorystów: Konstantego Mackiewicza, Jerzego Rene Groszanga i Józefa Wasiołka, konstruktywisty Bolesława Utkina oraz współczesnych, parających się sztuką nowoczesną jak Piotr Ciesielski, Andrzej Gieraga, Katarzyna Gołębiowska, Jolanta Rudzka-Habisiak, Jolanta i Marek Wagner.

Ofertę uzupełniają grafiki m.in. Stefana Mrożewskiego, prezentujące sztukę okresu międzywojennego i poszukiwane ostatnio przez kolekcjonerów drzeworyty japońskie z przełomu XIX/XX w.

Wszystkie dzieła przeznaczone na licytację prezentowane są na stronie www.ryneksztuki.eu i w salonie firmy przy ul.Wschodniej 69 (I piętro). Osoby zainteresowane osobistym uczestnictwem w aukcji proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny - 42 630 4779, w celu zarezerwowania miejsc, gdyż ich liczba jest ze względu na pandemię ograniczona. Licytować można też przez portale www.onebid.pl i www.artinfo.pl oraz oczywiście przez telefon, kontaktując się wcześniej bezpośrednio z domem aukcyjnym.

Katalog aukcji w załączniku poniżej.

Do pobrania

ADS katalog (Pobrań: 76)