55. Aukcja Promocyjna | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =

55. Aukcja Promocyjna

W sobotę 15 V odbędzie się 55. Aukcja Promocyjna, na którą miłośników sztuki współczesnej zaprasza łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki. Wystawionych na sprzedaż jest 141 obrazów, grafik i obiektów artystycznych, przede wszystkim autorstwa absolwentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego.
Ideą Aukcji Promocyjnych jest zachęcanie kolekcjonerów, inwestorów i innych osób zainteresowanych sztuką do zakupu dzieł poprzez wyjątkowo niskie ceny wywoławcze. Promocja ta wynika z umowy z artystami, którzy wyjątkowo na tego typu aukcjach decydują się na sprzedaż swoich dzieł po kosztach zbliżonych do ich wytworzenia. Jak pokazuje doświadczenie, zwykle klienci kupują ponad 80% zaoferowanych obiektów artystycznych, a początkowo bardzo niskie ceny wywoławcze osiągają czasami poziom nawet kilkunastu tysięcy złotych. Rekordzistką jest Paulina Zalewska, która należy do grona najpopularniejszych artystek tzw. Młodej Sztuki w Polsce. Dobrze sprzedają się też obrazy Kamili Stępniak, Magdaleny Połacik i Wojciecha Piekarskiego. Zainteresowani sztuką mogą wybierać dowolną tematykę, gdyż w ofercie są martwe natury, pejzaże, portrety i sceny rodzajowe, do tego sporo ceramiki i kompozycje w technice ansamblaży.

Ze względu na pandemię aukcja odbędzie się przede wszystkim w internecie. Będzie można licytować on-line - na portalach www.onebid.pl i www.artinfo.pl. Można też skorzystać z telefonów lub przesłać do domu aukcyjnego formularz zgłaszając limit, do którego chce się licytować. Można też uczestniczyć osobiście w aukcji, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego wcześniej należy dokonać rezerwacji.

Wszystkie obiekty przeznaczone na sprzedaż można oglądać na stronie domu aukcyjnego www.ryneksztuki.eu lub na miejscu w sali aukcyjnej przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze. Aukcja rozpocznie się w sobotę 15 maja o godz. 12:00.

Katalog aukcji poniżej.

Do pobrania

55 AP katalog (Pobrań: 8)
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.