Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
W designerskich wnętrzach Hotelu Andel’s od pięciu lat działa galeria Andel’s Art. Można tam oglądać prace współczesnych artystów z całego świata. Tym razem przestrzeń galerii wypełniają obrazy wybitnej czeskiej malarki Veroniki Holcovej. 
RECENZJA. Przy okazji swego jubileuszu 70-lecia łódzka Akademia Sztuk Pięknych nawiązała współpracę z Muzeum Sztuki. Jednym z jej efektów jest niezwykła jak na akademickie warunki wystawa w uczelnianej Galerii Kobro pt. "Kąt padania ≠ kąt odbicia". Powstała w wyniku eksperymentu...
Wystawa fotografii Moniki Cichosz pt. "Przejście". Monika Cichosz, poszukując przestrzeni dla tworzenia swoich fotografii, zatrzymuje się w miejscach dzikich, naturalnych, ale także tych poindustrialnych, porzuconych, naznaczonych upadkiem.
To wygląda jak diagram do jakiejś liczbowej gry w stylu sudoku. Cyfry od 1 do 7 w równych kolumnach, przy każdym wierszu dodatkowo umieszczone jedno słowo: każdemu, człowiekowi, współczesnemu, poszukującemu, wyrazu, naszych, dni.
15 lutego 2016 roku mija 85 lat od inauguracji w Muzeum Sztuki w Łodzi Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Nowoczesnej grupy "a.r". Z tej okazji 16 lutego zaplanowano spotkanie i dyskusję wokół monografii Muzeum Sztuki w Łodzi. 
RECENZJA. Akademia Sztuk Pięknych dawkuje przyjemności – przez cały rok z okazji swego 70-lecia organizowała różne wydarzenia. W tym wystawy poświęcone artystom związanym ze szkołą, indywidualne i zbiorowe. Przy czym – w przypadku zbiorowych – im późniejsza wystawa, tym lepsza. Na finisz zostawiono perłę – której nie powstydziłoby się żadne muzeum sztuki.
Rozmowa z Leszkiem Karczewskim i Katarzyną Mądrzycką-Adamczyk współautorami „Książki do zobaczenia” wydanej niedawno przez Muzeum Sztuki w Łodzi. Niezwykle starannie przygotowaną i wydaną publikację napisał i zilustrował zespół Działu Edukacji muzeum.
RECENZJA. Na podsumowującej kolejny rok pracy Akademii Sztuk Pięknych wystawie, otwartej w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, znalazło się 40 najbardziej udanych prac dyplomowych obronionych w 2015 roku na czterech wydziałach. To zarówno sztuka czysta, jak i projektowa - czym zatem kierować się, wybierając najlepsze z najlepszych?
Akcja artysty-społecznika Marcina Polaka w świetlicy środowiskowej przy ul. Ogrodowej 28.
RECENZJA. Twórczość Małgorzaty Dobrzynieckiej-Kojder jest wyciszona, subtelna. To taki rodzaj abstrakcji, który nie atakuje agresywną formą, ale zaprasza, by podejść bliżej, dokładnie się przyjrzeć. Przyjemny dla oka i duszy