Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Gdy Hanna Kozioł miała urodzić pierwsze dziecko, dała mężowi kartkę z imionami do wyboru. Miała być Bogumiła, Aleksandra albo Ewa. Po kilku latach w bloku w Skierniewicach mieszkały już wszystkie trzy. Ola i Ewa będą bohaterkami tej opowieści – historii o dwóch artystkach
Kolejny felieton naszego specjalisty od architektury - Krzysztofa Golca-Piotrowskiego.
Z Aleksandrą Ignasiak, łódzką artystką, inicjatorką akcji „Odszarzania ul. Wschodniej”, rozmawia Justyna Tomczak.
RECENZJA. Limbo (Melancholia) to wystawa prac Igora Olesia, którą można oglądać w Galerii FF. Ekspozycja prezentowana jest w ramach Fotofestiwalu 2013.
RECENZJA. Tegoroczna edycja Międzynarodowego Triennale Tkaniny jest znacznie ciekawsza od poprzedniej. A to dzięki przewadze prac eksperymentalnych. 
WYWIAD. To, że Fotofestiwal prezentuje jakiś sposób fotografowania, nie znaczy, że on wszedł do kanonu. Dopiero aspiruje – mówi KRZYSZTOF CICHOSZ, fotograf, wykładowca w Katedrze Fotografii PWSFTViT, przez wiele lat szef łódzkiej Galerii FF – Forum Fotografii.
RECENZJA. Wystawy główne tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii stawiają na totalną różnorodność: obok zdjęć profesjonalistów – zmasowane fotki z Internetu. Można je oglądać jeszcze tylko do niedzieli!
RECENZJA. Specjalista od architektury Krzysztof Golec recenzuje książkę Joanny Olenderek Łódzki modernizm, wydaną przez wydawnictwo Księży Młyn.
Leszek Rózga - wielka osobowość i wielki temperament. Erudyta i poliglota. Miłośnik literatury pięknej i dziedzictwa kulturowego starożytnej Grecji. Grafik i malarz.
Karolina Jonderko, studentka fotografii w łódzkiej Szkole Filmowej, zdobyła I nagrodę w konkursie Grand Press Photo 2013 w kategorii "Ludzie" - fotoreportaże. Jurorzy docenili jej projekt "Zaginieni".