7. Piotrkowskie Biennale Sztuki | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =

7. Piotrkowskie Biennale Sztuki

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 21 X o godz. 17 do galerii przy Dąbrowskiego 5 na otwarcie wystawy pokonkursowej i ogłoszenie wyników 7. Piotrkowskiego Biennale Sztuki.
Biennale jest konkursem ogólnopolskim dla artystów sztuk wizualnych, którego celem jest przegląd i prezentacja współczesnych możliwości kreacji artystycznych w różnorodnych technikach, konfrontacja artystów posługujących się odmiennymi mediami, popularyzacja najciekawszych aktualnych zjawisk z obszaru sztuk wizualnych. Obok różnorodności mediów i technik plastycznych, wyróżnikiem tego konkursu jest temat stawiany przez Kuratora, charakteryzujący kolejne edycje konkursu. Pozwala to zarówno na poznanie szerokiego spektrum sposobów interpretacji tematu jak i wzajemnych relacji między malarstwem, grafiką, rzeźbą, fotografią, sztuką wideo czy instalacją. Tematem przewodnim tegorocznego Biennale jest "Stoicki impuls".

Do 7. edycji Piotrkowskiego Biennale Sztuki w 2023 roku zgłosiła się rekordowa w historii konkursu liczba uczestników - 618 autorów przedstawiło do oceny 1275 prac. Do II etapu/wystawy zakwalifikowano 74 prace zgłoszone przez 65 autorów.

Uczestnicy wystawy:

Paulina Araszkiewicz, Tomasz Barczyk, Andrzej Brzegowy, Artur Chrzanowski, Michał Chudzicki, Anna Czarnota, Tomasz Drewicz, Agnieszka Dutka, Marek Elsner, Katarzyna Fober, Grzegorz Frydryk, Paulina Gajewska, Małgorzata Gorzelewska-Namiota, Jerzy Hejnowicz, Artur Janasik, Ewa Janus, Bo Jaroszek, Ewa Jaworska, Przemysław Jeżmirski, Anna Jędrzejec, Tomasz Kawełczyk, Paweł Kiełpiński, Marzena Kolarz, Łukasz Koniuszy, Anna Kotkiewicz, Agnieszka Kryjomska, Damian Kucaba, Katarzyna Kujawska-Murphy, Roksana Kularska-Król, Iwona Lemke-Konart, Martyna Łuszczyńska, Ala Majewska, Magdalena Maros, Dariusz Milczarek, Paulina Misiak, Joanna Mlącka, Dariusz Mlącki, Adam Nehring, Tomasz Opania, Ela Pamuła, Piotr Pandyra, Mateusz Patrzyk-De Oliveira, Joanna Pawlik, Michał Pietrzak, Patrycja Piwosz, Barbara Porczyńska, Michał Prażmo, Katarzyna Pyka, Anna Radzimińska, Waldemar Rudyk, Mikołaj Sęczawa, Aleksandra Sojak – Borodo, Ida Stańczyk, Izabela Stenka, Wawrzyniec Strzemieczny, Ewa Szyman, Marek Szyryk, Weronika Tadaj-Królikiewicz, Weronika Tomaszewska, Sebastian Trzoska, Viola Tycz, Rafał Urbański, Kamila Wojciechowicz-Krauze, Olga Ząbroń, Marcin Ziółkowski.

Wystawa czynna w galeriach ODA przy ul. Dąbrowskiego 5 i ul. Sieradzkiej 8 do 30 XII.

Organizator: Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim.

Cykl spotkań autorskich z wybranymi artystami, finalistami tegorocznego konkursu, których prace prezentowane są na wystawie VII Piotrkowskiego Biennale Sztuki:

24.11.2023., godz. 17 Katarzyna Pyka, galeria ODA, ul. Sieradzka 8
1.12.2023., godz. 17 Mikołaj Sęczawa, galeria ODA, ul. Dąbrowskiego 5
8.12.2023., godz. 17 Marek Elsner, galeria ODA, ul. Sieradzka 8

Wstęp wolny.

www.biennalepiotrkow.pl


KATARZYNA PYKA - zajmuje się szkłem artystycznym, grafiką oraz rysunkiem. Ukończyła studia z wyróżnieniem w 2000r. w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, realizując dyplom z grafiki artystycznej oraz rysunku. W 2002r. ukończyła studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu realizując pracę dyplomową z zakresu witrażu w pracowni prof. Ryszarda Więckowskiego. W 2002r. rozpoczęła pracę w macierzystej uczelni, prowadząc pracownie rysunku. W 2007 roku zorganizowała w Instytucie Sztuki pracownię witrażu i szkła artystycznego. W 2006 r. zrealizowała doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne. W 2007 roku uzyskała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuk projektowych uzyskała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2013 roku.

MIKOŁAJ SĘCZAWA - tworzy w obszarze malarstwa, grafiki i animacji - absolwent ASP w Łodzi. Jego zainteresowania artystyczne dotyczą łączenia klasycznych mediów artystycznych, jak malarstwo, grafika czy fotografia z mediami cyfrowymi wzbogaconymi o rozwiązania interaktywne w środowisku webowym i grach wideo. Istotnym punktem odniesienia w jego twórczości stanowi zagadnienie glitch'u - błędu w obrazie cyfrowym i przeniesienie tego zjawiska na inne media.

MAREK ELSNER W 2008r. ukończył studia na Wydziale Rzeźby na ASP w Gdańsku w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego (aneks w pracowni Ceramiki Artystycznej). Obecnie pracuje jako asystent w Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich na Wydziale Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku. Artysta mówi o swojej twórczości: "Działam głownie w obrębie rzeźby, ceramiki artystycznej i małej formy rzeźbiarskiej. Tworzę formy organiczne jak i mocno związane z aktywnością człowieka. Inspiracji dostarcza mi obserwacja ludzkich zachowań względem drugiej jednostki. Zajmuję się figuracją, abstrakcją, tworzeniem obiektów krytycznych jak i rysunkiem."