Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Prace, które pokazuje Marek Noniewicz, są z pogranicza fotografii i grafiki. Tworząc je, jakby tworzył wszechświat w minizakresie, jest demiurgiem, alchemikiem. Tu i ówdzie widać ślady pędzla nakładającego emulsję - to artystyczny gest, ślad autora. 
RECENZJA. Wystawa fotografii w Ośrodku Propagandy Sztuki pokazuje prace ponad 250 absolwentów i studentów PWSFTViT. Na wystawie znajdziemy szerokie spektrum zainteresowań twórców. 
RECENZJA. Sukcesy Stanislava Matsilevitcha nie są przypadkowe. To twórczość – mimo czytelnych nawiązań do tradycji sztuki (symboliczno-metaforyczne wizerunki psów, kubizująca forma) – oryginalna i niebanalna.
RECENZJA. W swoim pełnym niedopowiedzeń malarstwie Marian Kępiński poszukuje odpowiedzi na odwieczne stawiane przez człowieka pytanie o sens istnienia.
RECENZJA. Najnowsze obrazy Magdaleny Moskwy przypominają rozpięte na blejtramie fragmenty ludzkiej skóry, i to nie zdrowej, rumianej, ale trupio bladej, zaróżowionej jedynie przez prześwitujące spod spodu czerwone żyłki.
RECENZJA. Cenię Galerię Manhattan, dlatego piszę to z przykrością – wystawę "Kobieta z marmuru" uważam za nieszczególnie udaną. Sama idea niezgorsza: zastanowienie się nad dawnym i obecnym etosem kobiecej pracy. Gorzej z wykonaniem. 
To jedna z najbardziej muzycznych wystaw, jakie widziałem, choć nie ma w niej żadnego dźwięku, ani jednej nuty. Cóż więc wspólnego ma z muzyką sztuka Pawła Kwiatkowskiego?
RECENZJA. W fotografiach Magdaleny Ban kolor gra pierwszoplanową rolę. Tytuł ekspozycji „Ferbenlehre” przywołuje traktat Johanna Wolfganga Goethego, w którym opisuje on „zmysłowo - obyczajowe oddziaływanie barw”.
RECENZJA. Fotografie Kai Dobrowolskiej i Macieja Bujki, które możemy oglądać w Galerii FF, układają się w spójną opowieść. Autorzy, podążając za osobistym charakterem fotografii rodzinnej, zrealizowali projekt będący intymną historią o relacjach z najbliższymi.
RECENZJA. Tytuł wystawy Aleksandry Ignasiak 1,2,3… Szukam! kojarzy się z zabawą w chowanego, w której wyznaczona osoba odlicza czas, by następnie rozpocząć poszukiwania. Artystka w swoim najnowszym projekcie nawiązuje do tej prostej zabawy.