72. Aukcja Promocyjna | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =

72. Aukcja Promocyjna

Obraz Mileny Kliszko

W sobotę 18 V w domu aukcyjnym Rynek Sztuki odbędzie 72. Aukcja Promocyjna. Na licytację zostanie wystawionych 97 dzieł, przede wszystkim obrazów i rysunków, ale też kilka obiektów ceramicznych.
Ideą cyklicznych Aukcji Promocyjnych jest oferowanie na sprzedaż dzieł sztuki absolwentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w zachęcających do kupowania cenach. Artyści zgadzają się, żeby w tym jednym dniu, dzieła ich rąk można było licytować od cen wywoławczych na poziomie kilkuset złotych, w przypadku obrazów to 600 - 800 zł.

Płótna prezentują różne trendy obecne w sztuce, przykładowo Dominik Janyszek, Malwina Jagóra i Wojciech Kaleta kontynuują idee łódzkiego postkonstruktywizmu. Magdalena Połacik i Agata Bajszczak tworzą ekspresyjne sceny rodzajowe a Milena Kliszko minimalistyczne pejzaże. Wojciech Piekarski zaś pokazuje się jako wierny portretowanemu tematowi realista, podobnie jak bardzo sprawny warsztatowo rysownik Paweł Sobczak. Zatem każdy kto interesuje się sztuką znajdzie w ofercie dzieła, które go zainteresują.

Wszystkie wystawione na aukcji obiekty można oglądać w salonie firmy przy ul. Wschodniej 69 (I piętro) i na stronach www.ryneksztuki.eu, www.onebid.pl , www.artinfo.pl oraz www.artprice.com. Licytować można osobiście, przez telefon lub korzystając z portali internetowych - Onebid.pl i Artinfo.pl.
Początek aukcji o godz. 12.