Algorytmy malarstwa | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =

Algorytmy malarstwa

Praca Tomasza Musiała

Wystawa „Algorytmy malarstwa” (wernisaż 19 IV o godz. 18) jest częścią wydarzenia „Myślę i czuję 2024”, na które składają się konferencja naukowo-artystyczna oraz wystawy. To otwarcie przestrzeni dla debaty na temat roli i znaczenia sztucznej inteligencji w sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem malarstwa.
Sztuczna inteligencja, AI, wkracza w nasze życie bez pardonu. Ma wielu entuzjastów, ale również i sceptyków. Czy jest to jedynie nowe narzędzie? Czy prawa autorskie będą zagrożone? Czy artysta malarz w świecie AI w ogóle będzie potrzebny? Gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla duchowości? Pytań można postawić sobie wiele. Artyści biorący udział w wystawie będą starali się do nich ustosunkować, mierząc się z zagadnieniem AI. Prace są artystycznym komentarzem, zapisem emocji i przemyśleń, wyrazem zarówno entuzjazmu, jak i wątpliwości i dystansu. Pracom towarzyszą teksty ich autorów.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Uczestnicy wystawy: Janusz Antoszczyk, Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder, Jacek Galewski, Aleksandra Gieraga, Katarzyna Gołębiowska, Eryka Jura, Grzegorz Kalinowski, Marzena Łukaszuk, Izabela Morzyszek, Tomasz Musiał, Zbigniew Nowicki, Michał Rybiński, Rafał Sobiczewski, Piotr Stachlewski, Joanna Trzcińska, Przemysław Wachowski, Jan Wasiński.

Kuratorka wystawy: dr hab. Joanna Trzcińska, prof. uczelni
Komisarz: mgr Izabela Morzyszek
Współorganizatorem wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury.

Finisaż wystawy: 13 V, godz. 19