Angelika Markul w Szklarni | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =

Angelika Markul w Szklarni

Galeria Szklarnia w Szkole Filmowej zaprasza na wystawę prac Angeliki Markul. Pokaz inicjuje w galerii indywidualne spotkania z uznanymi artystami, których dorobek funkcjonuje w światowym obiegu sztuki.
Angelika Markul ukończyła studia na Beaux Arts de Paris w pracowni multimedialnej Christiana Boltanskiego, ma na swoim koncie mnóstwo wystaw, w tym jako jedyna z polskich artystek w prestiżowym Palais de Tokyo. Ta bardzo już obszerna twórczość Markul zazwyczaj wyraża się w monumentalnych instalacjach, gdzie artystka łączy fakty z fikcją, które służą wykreowaniu monumentalnych instalacji przestrzennych, autorskich science-fiction.

W Galerii Szklarnia przygotowano intymny pokaz, na który składają się prace filmowe powstałe jeszcze podczas studiów – dotychczas nigdzie nie prezentowane oraz rzeźby woskowe zrealizowane współcześnie. Świadome zderzenie różnych materii, czasu w jakim powstały, stało się zachętą do refleksji i uświadomienia, że niezależnie od czasu, w jakim tworzymy i ile mamy lat, ciekawi jesteśmy intymności, bo to w niej - w tym, co skrywane - kryją się nasze niewypowiedziane pasje, pragnienia.

Zarówno filmy, jak i rzeźby silnie operują w sferze emocji, cielesności, które stale są w twórczości Markul obecne i pozostają fascynująco tajemnicze.

Kuratorzy wystawy: Anna M. Leśniewska, Wojciech Puś


Galeria Szklarnia Szkoły Filmowej
  • do 31-05-2024

Kategoria

Sztuka

Adres

Centrum Dydaktyki Nowych Mediów PWSFTViT w Łodzi parter ul. Targowa 61/63

Kontakt

tel. 42 275 58 00
czynna: poniedziałek-piątek 10-18